ZUS Tarnowskie Góry

ZUS Tarnowskie Góry - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Tarnowskich Górach

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Tarnowskie Góry - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Tarnowskich Górach

ZUS Tarnowskie Góry adres, telefony, godziny otwarcia, NIP. Emerytury i praca w ZUS Inspektorat w Tarnowskich Górach. Infolinia ZUS-u, druki do pobrania.

ZUS Tarnowskie Góry

Przyznawanie świadczeń, działania dotyczące ubezpieczeń społecznych i ubezpieczeń zdrowotnych to jedne z zadań placówki, jaką są Tarnowskie Góry ZUS. Swoim działaniem obejmuje określone miasta i gminy, należące do jego zasięgu terytorialnego. Warto wiedzieć, że ZUS Tarnowskie Góry podlega pod ZUS Tarnowskie Góry Oddział w Zabrzu. 

Zasięg terytorialny Zakładu Ubezpieczeń społecznych w Tarnowskich Górach:

 • Miasto: Kalety, Miasteczko Śląskie, Piekary Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry
 • Gminy: Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg, Zbrosławice

Informacja ZUS Tarnowskie Góry zamieszczona na głównej stronie internetowej jednostki dotyczy działań prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowskich Górach. Dodatkowymi danymi umieszczanymi w aktualnościach placówki są dane teleadresowe. Podany jest adres siedziby ZUS-u w Tarnowskich Górach, numery telefonu, przez które można kontaktować się z jednostką, czy godziny jej otwarcia.

ZUS Tarnowskie Góry kontakt

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS Tarnowskie Góry kontakt umożliwia przez łącza telekomórkowe. Do dyspozycji interesantów podaje numery telefonu do siedziby Inspektoratu ZUS w Tarnowskich Górach oraz infolinii ZUS. Koszt połączeń telefonicznych ze stanowiskami telefonicznej obsługi klienta jest obliczany na podstawie umowy petenta z jego operatorem telekomunikacyjnym. Dodatkowe opłaty za połączenia nie istnieją. Infolinia ZUS Tarnowskie Góry zajmuje się udzielaniem ogólnych informacji dotyczących spraw załatwianych w placówce. Pracownicy urzędu obsługują wszystkich interesantów od poniedziałku do piątku w godzinach działania jednostki. Godziny pracy urzędników są dostosowane do wymogów klientów.

ZUS Tarnowskie Góry adres: ul. Górnicza 4/8, 42-600 Tarnowskie Góry 
ZUS Tarnowskie Góry telefon: (32) 393 22 82 
ZUS Tarnowskie Góry infolinia: (22) 560 16 00 
ZUS Tarnowskie Góry NIP:  5213017228

ZUS Tarnowskie Góry godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00
Środa08:00-15:00
Czwartek08:00-15:00
Piątek08:00-15:00
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte

ZUS Tarnowskie Góry emerytury

Emerytura jest świadczeniem, przyznawanym przez ZUS Tarnowskie Góry ul Górnicza 4. Dzieli się ją na: emeryturę przyznawaną osobom urodzonym przed 1 stycznia 1949 roku oraz emeryturę przyznawana osobom urodzonym po 31 grudnia 1948 roku. Drugi typ emerytury ulega kolejnym podziałom, gdzie wyróżnia się:

 • okresowe emerytury kapitałowe
 • emerytury pomostowe
 • nauczycielskie świadczenie kompensacyjne
 • emerytury częściowe
 • emerytury z tytułu zatrudnienia w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze
 • emerytury górnicze
 • emerytury z tytułu wykonywania działalności twórczej lub artystycznej
 • emerytury w obniżonym wieku z tytułu pracy górniczej
 • emerytury nauczycielskie bez względu na wiek

ZUS Tarnowskie Góry emerytury przyznaje osobom, które osiągnęły odpowiedni wiek emerytalny i złożyły wniosek o uzyskanie emerytury. Wniosek można pobrać ze strony internetowej urzędu lub uzyskać w głównej siedzibie ZUS Inspektorat Tarnowskie Góry jako dokument papierowy. Przy składaniu wniosku należy również posiadać dokumenty potwierdzające przebyty okres pracy zawodowej oraz uzyskane, całościowe dochody wnioskodawcy. Wiek emerytalny u kobiet to 60 lat, zaś u mężczyzn wynosi 65 lat. Przed złożeniem wniosku każdy wnioskodawca zobowiązany jest sprawdzić, czy spełnia wszystkie kryteria wymagane do uzyskania świadczenia emerytalnego. ZUS Tarnowskie Góry kontakt emerytury realizuje również przez połączenia telefoniczne z Wydziałem Emerytalnym. W ZUS Tarnowskie Góry druki do pobrania są odpowiednio sformatowane do plików pdf, które można bezproblemowo pobrać i wydrukować.

ZUS Tarnowskie Góry praca

Praca ZUS Tarnowskie Góry posiada wiele mankamentów, z którymi pracownicy jednostki muszą sobie poradzić. Oferty pracy dotyczące stanowisk z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowskich Górach są zamieszczane w Centralnej Bazie Ofert Pracy,  do której mają dostęp wszyscy interesanci. Każda z propozycji jest dokładnie opisana pod względem obowiązków przyjmowanych po zatrudnieniu na podanym stanowisku pracy w ZUS Tarnowskie Góry. W celu uzyskania konkretnych informacji na temat aktualnych ofert pracy należy kontaktować się z instytucją ZUS Tarnowskie Góry.

Liczba wyświetleń: 7086Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS