ZUS Ruda Śląska

ZUS Ruda Śląska

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Ruda Śląska

Ruda Śląska ZUS adres placówki, kontakt, godziny otwarcia. ZUS Ruda Śląska Nowy Bytom, składki na ubezpieczenie społeczne, zasiłki, 500 plus, praca ZUS.

Ruda Śląska ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), państwowa placówka organizacyjna, której głównym zadaniem jest realizacja zleceń z zakresu ubezpieczeń społecznych. Każdy ubezpieczony oraz pracodawca zobligowani są do odprowadzania składek.

Wyróżnia się składki na:

  • Ubezpieczenie społeczne (emerytalne, rentowe, wypadkowe – składki obowiązkowe)
  • ubezpieczenie społeczne (chorobowe – składka dobrowolna)
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Fundusz pracy (FP) i Fundusz Solidarnościowy (FS)

ZUS Ruda Śląska podlega pod oddział ZUS w Chorzowie. Do pozostałych zadań realizowanych przez placówkę, należeć będzie m.in. wydawanie zaświadczeń oraz zasiłków.

ZUS Ruda Śląska Nowy Bytom

Miasto Nowy Bytom od 1959 roku zostało połączone z Rudą, tworząc jeden organizm miejski pod nazwą Ruda Śląska. Mieszkańcy Rudy Śląskiej czy Nowego Bytomia zamiennie mogą nazywać placówkę ZUS Nowy Bytom bądź Ruda Śląska ZUS.

ZUS Ruda Śląska Nowy Bytom kontakt

W dobie Internetu zarówno placówki administracji publicznej jak i instytucje państwowe posiadają możliwość kontaktu poprzez EPUAP czy też poprzez portal ZUS PUE. Dostępny dla interesantów placówki ZUS Ruda Śląska kontakt możliwy jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:00-18:00. Wszystkie rozmowy łączone są z Centrum Obsługi Telefonicznej – COT.

ZUS Ruda Śląska telefon do konsultantów: 22 560 15 00 

Wychodząc naprzeciw, wszystkim zainteresowanym, planującym osobistą wizytę w placówce, jednostka ZUS Ruda Śląska godziny otwarcia wydłużyła w jeden dzień w tygodniu na potrzeby obsługi klientów. Pozostałe dni placówka pracuje i przyjmuje w stałych godzinach.

Poniedziałek 8:00-17:00
Wtorek 8:00-15:00 
Środa 8:00-15:00
Czwartek 8:00-15:00 
Piątek 8:00-15:00

ZUS Ruda Śląska adres 

Osobiste wizyty, które zostały zarezerwowane poprzez portal internetowy, realizowane w oddziale ZUS Ruda Śląska Niedurnego odbywają się pod adresem: 

Adres:
ZUS Ruda Śląska ul Niedurnego
ul. Piotra Niedurnego 75
41-709 Ruda Śląska

ZUS Ruda Śląska Praca

W instytucji Państwowej, którą jest ZUS Ruda Śląska praca jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca. Osoba kandydująca na dostępne wolne stanowisko, powinna spełniać szereg wymogów, w tym m.in. znać dobrze różnego rodzaju kodeksy — w zależności od stanowiska na które kandyduje. Wszystkie dostępne oferty pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych udostępniane są na bieżąco na stronie BIP ZUS Ruda Śląska Praca.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 1533Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS