I Oddział ZUS Łódź

ZUS Łódź Zamenhofa

Kategoria: ZUS

Województwo: łódzkie

ZUS Łódź Zamenhofa

Aktualny kontakt ZUS Łódź Zamenhofa. ZUS infolinia Łódź, telefon kontaktowy. Wydział Zasiłków Chorobowych ZUS w Łodzi, emerytury, świadczenia, 500+.

ZUS Łódź kontakt

I Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi mieści się w centralnej części miasta. Siedziba znajduje się przy ulicy Zamenhofa 2. Warto wiedzieć, że instytucja ta jest oficjalnie nazwana jako ZUS I Oddział w Łodzi.

ZUS Zamenhofa Łódź jest Pierwszym oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jaki występuje w mieście. Warto pamiętać, że w Łodzi petenci mogą skorzystać również z usług świadczonych przez II Oddział ZUS w Łodzi, II Inspektorat ZUS Łódź.

Adres: ul. Zamenhofa 2, 90-431 Łódź

Aktualnie ZUS Łódź kontakt prowadzi głównie telefonicznie. Jest to wygodna forma kontaktu, która pozwala na bezpośredni kontakt z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi. W instytucji ZUS Łódź telefon działa w wybranych godzinach. Oczywiście połączenia obsługiwane są w godzinach otwarcia. Udostępniony przez ZUS kontakt Łódź jak i inne miasta w których znajdują się placówki obsługują drogą telefoniczną w godzinach pracy urzędu

Telefon ZUS Łódź: (0 42) 638 27 90/99

Zasięg terytorialny ZUS w Łodzi

W I Oddziale ZUS w Łodzi obsługiwani są petenci zamieszkujący dzielnice miasta takie jak Śródmieście Polesie, a także część o nazwie Widzew górny. Ważną informacją jest fakt, iż do jednostki może zgłosić się każdy świadczeniobiorca, również niezamieszkujący terenu jaki obejmuje I ZUS w Łodzi. Jednak to dokument mieszkańców wybranych części Łodzi oraz podanych poniżej gmin przetrzymywane są w ZUS przy Zamenhofa.

Gminy: 

 • Andrespol
 • Nowosolna

ZUS Łódź infolinia

Poza bezpośrednim kontaktem telefonicznym do ZUS w Łodzi płatnicy mają dostęp do infolinii. Obsługą telefoniczną zajmują się pracownicy centrali ZUS. Warto wziąć pod uwagę, że połączenia skierowane na numer infolinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi nie są obsługiwane przez urzędników pracujących w siedzibie przy ulicy Zamenhofa. Infolinia ZUS Łódź działa dzięki pracy konsultantów telefonicznych centrali. Wsparcie dostępne pod numerem 22 560 16 00 od 8:00 do 18:00 we wszystkie dni robocze.

Infolinia ZUS: 22 560 16 00

Godziny otwarcia ZUS w Łodzi

Bezpośredni kontakt dla petentów Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi prowadzi we wszystkie dni robocze. Warto znać dokładne godziny otwarcia ZUS Łódź, ponieważ nie są one tożsame każdego dnia. Dodatkowo w instytucji ZUS Łódź godziny otwarcia są zmienne w stosunku do godzin obsługi klientów.

Godziny obsługi klientów

 • poniedziałek: 8:00-17:00
 • wtorek 8:00-15:00
 • środa 8:00-15:00
 • czwartek 8:00-15:00
 • piątek 8:00-15:00

Godziny urzędowania

 • poniedziałek 7:00-15:00
 • wtorek 7:00-15:00
 • środa 7:00-15:00
 • czwartek 7:00-15:00
 • piątek 7:00-15:00

ZUS Łódź emerytury

Świadczenie takie jak emerytura ZUS Łódź przyznaje seniorom którzy osiągnęli odpowiedni wiek, a także złożyli wniosek do oddziału. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi to miejsce w którym można uzyskać więcej informacji na temat emerytur i rent. W mieście Łódź ZUS Wydział Świadczeń emerytalno-rentowych zajmuje się wypłatą środków należnych ubezpieczonym.

Wydział Orzecznictwa i Prewencji I Oddział ZUS Łódź

Mimo iż siedziba instytucji mieści się przy ulicy Zamenhofa, Wydział Orzecznictwa i Prewencji I Oddziału ZUS w Łodzi znajduje się w innej części miasta. W tym miejscu specjalista lekarz ZUS, może skierować ubezpieczonego na dodatkowe badania lekarskie. Wydział Orzecznictwa i Prewencji I Oddział ZUS Łódź działa od 8:00 do 18:00 w poniedziałki. Godziny otwarcia w pozostałe dni robocze zostały skrócone, a jednostka działa od 8:00 do 15:00.

Adres: Lipiec Reymontowskich 11, 91-120 Łódź

Liczba wyświetleń: 5980Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS