ZUS Zgierz

ZUS Zgierz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zgierzu

Kategoria: ZUS

Województwo: łódzkie

ZUS Zgierz – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zgierzu

ZUS Zgierz kontakt dla petentów, numery telefonów ZUS Inspektorat w Zgierzu, zasiłki. Godziny otwarcia jednostek ZUS Chopina Zgierz, ZUS Zgierz ul Długa.

ZUS Zgierz kontakt

W Zgierzu działa inspektorat ZUS, jest on jednostką podległą pod I oddział ZUS w Łodzi. Warto dodać, że na terenie miasta działa jeden inspektorat, jednak funkcjonuje on w dwóch rozdzielnych budynkach. Zarówno ZUS Zgierz Chopina jak i ZUS Zgierz ul Długa 43 obsługują formalności z innego zakresu.

Aby uzyskać kontakt z inspektoratem ZUS w Zgierzu, najpierw należy zdecydować do której z placówek zapytanie ma zostać skierowane. ZUS Zgierz kontakt prowadzi głównie telefonicznie. Wiadomości mailowe bezpośrednio dotyczące placówki w Zgierzu można skierować na ogólnopolski adres poczty elektronicznej Biura Obsługi Klienta ZUS. Działający w ZUS Zgierz numer telefonu został przedstawiony poniżej, odpowiednio dla dostępnych na terenie miasta jednostek. Warto pamiętać, że ZUS Zgierz telefon zarówno bezpośrednio do placówki jak i na infolinie obsługuje w indywidualnych godzinach.

Osoby które chcą uzyskać w ZUS Zgierz zasiłki chorobowe kontakt w sprawie świadczenia mogą nawiązać telefonicznie lub mailowo z placówką przy ulicy Chopina. 

ZUS Chopina Zgierz

W jednostce jaką jest ZUS Zgierz ul Chopina obsługiwani są petenci którzy chcą zrealizować formalności związane z zasiłkami i sprawami dochodowymi. Aktualnie ZUS Zgierz Chopina kontakt prowadzi jedynie telefonicznie. Mowa tu oczywiście o formach kontaktu dostępnych bezpośrednio w siedzibie. Warto o tym wspomnieć, ponieważ ZUS Zgierz Chopina telefon obsługuje również w formie ogólnopolskiej infolinii. Numer dostępny jest dla petentów ze Zgierza, a zapytania kierowane na numer infolinii ZUS 22 560 16 00 mogą dotyczyć konkretnej placówki. Jest tak ze względu na szeroką wiedzę konsultantów telefonicznych.

Adres: ul. Chopina 5, 95-100 Zgierz

ZUS Zgierz Chopina numer telefonu: (0 42) 716 65 15

ZUS Zgierz ul Chopina 5 jest placówką dostępną we wszystkie dni robocze. Jednak przed wizytą osobistą zaleca się zweryfikować godziny otwarcia, ponieważ nie są one takie same każdego dnia. Poniedziałek jest dniem w którym obsługa interesantów możliwa jest w wydłużonym czasie.

ZUS Zgierz ul Chopina godziny otwarcia:

 • poniedziałek: 08:00-17:00
 • wtorek: 08:00-15:00
 • środa: 08:00-15:00
 • czwartek: 08:00-15:00
 • piątek: 08:00-15:00
 • sobota: zamknięte
 • niedziela: zamknięte

ZUS w Zgierzu Chopina jest jednostką przeznaczoną dla osób zaliczających się do grup płatników składek, ubezpieczonych, lekarzy, a także zasiłkobiorców.

ZUS Zgierz Długa 43

Drugą siedzibą ZUS Zgierz jest jednostka przy ulicy Długiej 43. W głównej mierze prowadzone tam formalności zakrawają na sprawy emerytalne petentów. Jeżeli chodzi o kontakt z placówką, możliwy jest on telefonicznie. ZUS Zgierz ul Długa 43 telefon obsługuje w godzinach otwarcia. Oczywiście połączenia mogą być zrealizowane w godzinach pracy. Osoby które nie są w stanie skontaktować się z obsługą klienta w jednostce ZUS Zgierz Długa, mogą wykorzystać ogólnopolską infolinię ZUS.  

Adres: ul. Długa 43, 95-100 Zgierz
ZUS Zgierz ul Długa telefon: (0 42) 716 65 15

ZUS Zgierz zasiłki chorobowe

Jako iż sprawa zasiłku chorobowego jest obsługiwana w budynku przy ulicy Chopina, to właśnie tam powinni skierować się petenci zainteresowani frazą ZUS Zgierz zasiłki chorobowe.

Zasiłek chorobowy to nie jedyna forma wsparcia jaką można uzyskać kierując się do ZUS w Zgierzu. Zasiłki o jakie mogą starać się ubezpieczeni to również:

 • Zasiłek pogrzebowy
 • Zasiłek wyrównawczy
 • Zasiłek chorobowy
 • Zasiłek macierzyński
 • Zasiłek opiekuńczy

Warto wiedzieć, iż ZUS Zgierz druki do wypełnienia dla petentów chcących zrealizować formalności z zakresu zasiłków i innych, udostępnia online.

Liczba wyświetleń: 3218Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS