ZUS Dzierżoniów

ZUS Dzierżoniów – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Dzierżoniowie

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: dolnośląskie

ZUS Dzierżoniów – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Dzierżoniowie

ZUS Dzierżoniów godziny otwarcia, numer telefonu, adres, kontakt. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dzierżoniów świadczenia, zasiłki, renty, emerytury.

ZUS Dzierżoniów godziny otwarcia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dzierżoniów jest otwarty od poniedziałku do piątku. W poniedziałki czas pracy instytucji został wydłużony do 17:00, natomiast w pozostałe dni ZUS Dzierżoniów otwarty jest do godziny 15:00. Warto wiedzieć, że w ZUS Dzierżoniów godziny otwarcia są takie same jak godziny przyjmowania interesantów. W weekendy Dzierżoniów ZUS nie obsługuje petentów. Z usług, jakie oferuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych Dzierżoniów, mogą korzystać osoby zamieszkujące gminy Dzierżoniów, Łagiewniki i Niemcza oraz miasta takie jak Bielawa, Dzierżoniów, Pieszyce, Piława Górna. Zainteresowane osoby, które chcą odbyć osobistą wizytę w Dzierżoniów ZUS, aby uniknąć niechcianego czekania w kolejce, powinny dokonać wcześniejszej rezerwacji terminu.

ZUS Dzierżoniów godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-17:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

ZUS Dzierżoniów kontakt

Państwowa jednostka organizacyjna, jaką jest ZUS Dzierżoniów kontakt zdalny z interesantem umożliwia wyłącznie za pomocą numeru telefonu. Informacje, jakie ZUS w Dzierżoniowie udziela telefonicznie, dotyczą między innymi programu 500+, zasiłków, emerytur, rent, a także pobytu w ośrodkach wypoczynkowych i rehabilitacji zdrowotnej. Warto wiedzieć, że kontakt zdalny jak i osobisty ZUS w Dzierżoniowie umożliwia wyłącznie w godzinach jego otwarcia.

ZUS Dzierżoniów numer telefonu: 22 560 16 00

ZUS Dzierżoniów adres: ul. Andersa 6a, 58-200 Dzierżoniów

ZUS Dzierżoniów świadczenia

Oferowane przez ZUS Dzierżoniów świadczenia są przeznaczone wyłącznie dla osób, które ich potrzebują, a także mają do nich prawo. Świadczenia dostępne w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Dzierżoniowie są następujące:

  • Emerytury
  • Renty: z tytułu niezdolności do pracy, rodzinna, socjalna
  • Emerytury i renty dla osób pracujących i zamieszkałych za granicą
  • Świadczenia przedemerytalne
  • Świadczenia wypadkowe
  • Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych: dla sierot zupełnych, pielęgnacyjny, kompensacyjny, weterana poszkodowanego, za tajne nauczanie, świadczenia pieniężne dla osób deportowanych, ryczałt energetyczny, świadczenie pieniężne dla byłych żołnierzy przymusowo zatrudnianych
  • Zasiłki: opiekuńczy, chorobowy, wyrównawczy, pogrzebowy, macierzyński
  • Zasiłki dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
ZUS Dzierżoniów emerytury

Instytucja, jaką jest ZUS Dzierżoniów emerytury przyznaje osobom wyłącznie do tego uprawnionym. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Dzierżoniów świadczenia emerytalne mogą pobierać interesanci, którzy ukończyli już odpowiedni wiek, a także posiadają na swoim koncie wymagany staż pracy. Wnioski o przyznanie emerytury w ZUS Dzierżoniów można teraz składać drogą elektroniczną. Czas na rozpatrywanie decyzji wynosi 30 dni od daty złożenia wniosku. 

ZUS Dzierżoniów Program 500+

W państwowej jednostce organizacyjnej ZUS Dzierżoniów Program 500+ oferuje pomoc dla polskich rodzin związaną z wychowaniem dzieci. Zainteresowane osoby mogą pobierać świadczenie na każde dziecko w wysokości 500 zł na miesiąc. Wiosek o jego przyznanie jest teraz możliwy do złożenia w formie online. Można tego dokonać na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest to sposób, który pozwala zaoszczędzić dużą ilość czasu, a także jest łatwy do zrealizowania. 

ZUS Dzierżoniów praca

W ZUS Dzierżoniów praca dotyczy między innymi opracowywania aktuarialnych analiz i prognoz w zakresie ubezpieczeń społecznych, popularyzacji wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, prowadzenia prewencji rentowej, kontroli orzecznictwa o czasowej niezdolności do pracy oraz prowadzenia indywidualnych kont ubezpieczonych i kont płatników składek. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Dzierżoniów pracują kompetentne osoby, które posiadają szeroki zakres wiedzy, a także duże doświadczenie zawodowe. Dostępne są w ZUS Dzierżoniów zasiłki chorobowe, które są przyznawane na 182 dni w ciągu roku. Są one wypłacane do 30 dni od dnia przyznania interesantowi prawa do ich otrzymywania. Osoby, które ubiegają się o zatrudnienie w Dzierżoniów ZUS, mogą sprawdzać oferty pracy, ponieważ są umieszczane one na stronie internetowej.

Liczba wyświetleń: 1611Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS