ZUS Jelenia Góra

ZUS Jelenia Góra - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Jeleniej Górze

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: dolnośląskie

ZUS Jelenia Góra - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Jeleniej Górze

ZUS Jelenia Góra zasiłki chorobowe, oferty pracy. Godziny otwarcia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze. Inspektorat ZUS Jelenia Góra adres.

ZUS Jelenia Góra

W Jeleniej Górze Zakład Ubezpieczeń Społecznych pełni swoje funkcje na podstawie ustawy o ubezpieczeniach społecznych przypisanej do placówki. Swoim zasięgiem obejmuje podane poniżej miasta i gminy. ZUS Jelenia Góra  jest podzielona na pewne działy, według różnych kategorii co umożliwia jednostce sprawne i bezproblemowe funkcjonowanie. Dzięki temu rozwiązaniu klienci uzyskują szybką pomoc w nurtujących ich problemach. 

Zasięg terytorialny: 

 • Miasto: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba
 • Gminy: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica

ZUS Jelenia Góra Wydział Emerytur

Wydział Emerytur w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze zajmuje się świadczeniami emerytalnymi. W jego obowiązku jest m.in. pobieranie składek emerytalnych oraz rozpatrywanie wniosków o przyznanie emerytury. Jak wiadomo, emeryturę mogą uzyskać przede wszystkim osoby, które osiągnęły wiek emerytalny (u kobiet jest to 60 lat, u mężczyzn 65 lat). ZUS Jelenia Góra Wydział Emerytur przyznaje świadczenia na podstawie wniosków złożonych przez interesantów placówki. Wyróżnia się kilka rodzajów emerytur: emerytura w wieku powszechnym, okresowa, górnicza, emerytura z tytułu zatrudnienia w szczególnych warunkach, emerytura nauczycielska, pomostowa czy częściowa. Każda z tych rodzajów emerytur posiada odpowiadające im wymogi, które każdy z interesantów powinien spełniać podczas składania wniosku.

ZUS Jelenia Góra kontakt 

Siedziba Inspektoratu ZUS Jelenia Góra znajduje się na ul. Sygietyńskiego 10 w Jeleniej Górze. ZUS Jelenia Góra kontakt prowadzi dzięki istniejącym w placówce stanowiskom telefonicznej obsługi klienta. Do tego typu kontaktu z urzędem jest udostępniony numer telefonu, na który każdy interesant chcący pozyskać nowe informacje może dzwonić. ZUS Inspektorat w Jeleniej Górze zapewnia szybką obsługę klienta. Podany numer telefonu jest przypisany infolinii, na której odpowiednio wykwalifikowani pracowni udzielają dokładnych informacji w zakresie działalności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze. Obsługa interesantów odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia jednostki ubezpieczeń. 

ZUS Jelenia Góra adres: ul. Sygietyńskiego 10, 58-500 Jelenia Góra

ZUS Jelenia Góra nr telefonu: 22 560 16 00

ZUS Jelenia Góra godziny otwarcia:

 • Poniedziałek: 08:00-17:00
 • Wtorek: 08:00-15:00
 • Środa: 08:00-15:00
 • Czwartek: 08:00-15:00
 • Piątek: 08:00-15:00
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte

ZUS Jelenia Góra godziny otwarcia urzędu zostały odpowiednio dopasowane do zapotrzebowania petentów  na pomoc pracujących tam osób.

ZUS Jelenia Góra zasiłki chorobowe

Zasiłek chorobowy można uzyskać po przebyciu odpowiedniego okresu ubezpieczenia zdrowotnego. Jest to tak zwany okres wyczekiwania, jednak jest on zależny od rodzaju ubezpieczenia chorobowego, jakie posiada petent. Wyróżnia się dwa rodzaje ubezpieczeń chorobowych: obowiązkowe i dobrowolne.  W przypadku występowania pierwszego rodzaju ubezpieczenia, okres oczekiwania na przyznanie zasiłku chorobowego wynosi 30 dni. Jeśli petent posiada dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, prawo do zasiłku uzyskuje po 90 dniach nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. ZUS Jelenia Góra zasiłki chorobowe bez okresu wyczekiwania przyznaje tylko w szczególnych przypadkach, które są opisane na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jeleniej Górze.

ZUS Jelenia Góra oferty pracy

Oferty pracy dotyczące zatrudnienia w placówce, jaką jest Jelenia Góra ZUS, są umieszczone na głównej stronie instytucji oraz obowiązkowo w siedzibie ZUS Jelenia Góra. Dodatkowo organizowane są listy naborów, w których są podane wszystkie propozycje wolnych w urzędzie stanowisk pracy. Każda oferta zawiera dokładne informacje na temat obowiązków czekających przyszłego pracownika pracującego na określonym stanowisku.

Liczba wyświetleń: 2541Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS