ZUS Leszno

ZUS Leszno - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Lesznie

Kategoria: ZUS

Województwo: wielkopolskie

ZUS Leszno - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Lesznie

ZUS Leszno druki wniosków, emerytury. Kontakt z siedzibą, adres, numery telefonów. Godziny otwarcia zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Lesznie.

ZUS Leszno

Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Lesznie swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje miasto Leszno oraz gminy: Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice. ZUS w Lesznie prowadzi wszelaką pomoc w zakresie ubezpieczeń społecznych. Przyznaje świadczenia, pobiera składki i nakłada pewne opłaty, które są dla wszystkich mieszkańców terenu wchodzącego w skład zasięgu terytorialnego placówki. Petenci chcący skorzystać z usług instytucji, powinni zapoznać się z jego zakresem działalności przed wizytą w urzędzie.

ZUS Leszno kontakt

ZUS Leszno korzysta z usług ZUS PUE- Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Interesanci posiadający konto na tej platformie mogą z łatwością kontaktować się z placówką Leszno ZUS. Dodatkowo posiadają możność załatwiania spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi. PUE ZUS podaje interesantowi informacje na temat statusu złożonego wniosku, świadczeń, które pobiera. Wielkim udogodnieniem dla petentów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie jest urządzenie sprawdzające poprawność wniosków w PUE ZUS, dzięki czemu jest małe prawdopodobieństwo, by wniosek posiadał jakiekolwiek błędy. W ZUS Leszno kontakt jest możliwy przez połączenia telefoniczne. W placówce są wyznaczone stanowiska obsługi klientów, na których ZUS Leszno pracownicy urzędu w godzinach pracy obsługują telefony podane do dyspozycji interesantów. Dokładny spis danych telefonicznych jest dostępny na stronie- ZUS Leszno numer telefonu. Gdyby wystąpił problem z łącznością telefoniczną z siedzibą ZUS Leszno, petenci mogą skorzystać z numerów telefonu Infolinii ZUS, w której konsultanci również udzielają informacji na temat działalności i usług wykonywanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektoraty w Lesznie.

ZUS Leszno adres: Al. Krasińskiego 36, 64-100 Leszno

ZUS Leszno telefon: 65 525 84 00
ZUS infolinia Leszno: 22 560 16 00

ZUS Leszno godziny otwarcia: 

Poniedziałek 08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00 
Środa08:00-15:00  
Czwartek 08:00-15:00 
Piątek 08:00-15:00 
SobotaZamknięte 
NiedzielaZamknięte  

ZUS Leszno emerytury

Emerytura w ZUS Inspektorat w Lesznie jest świadczeniem nieobowiązkowym, co oznacza, że osoby spełniające wszystkie warunki potrzebne do uzyskania świadczenia emerytalnego nie muszą z niego od razu skorzystać. W takim przypadku każdy potencjalny emeryt nadal może pracować w zawodzie. Emerytura dotyczy osób, które przepracowały w swoim życiu odpowiednią liczbę godzin i osiągnęły wiek emerytalny, wymagany przy ubieganiu się o to świadczenie. Lata emerytalne w Polsce są określone przez ZUS w Lesznie i przypada na 60-ty rok życia kobiety, a u mężczyzny na 65. ZUS Leszno emerytury przyznaje po wcześniejszym złożeniu w placówce odpowiedniego wniosku o jego przyznanie wraz z załącznikami. Dodatki do wniosku powinny dotyczyć potwierdzenia przepracowanych lat wnioskodawcy oraz jego dochodów. W placówce, jaką jest ZUS Leszno druki wniosków o uzyskanie świadczenia emerytalnego, można otrzymać w jego siedzibie lub na stronie w formie plików pdf gotowych do pobrania i wydruku.

Liczba wyświetleń: 1418Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS