ZUS Sosnowiec

ZUS Sosnowiec – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Sosnowiec – Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu

ZUS Sosnowiec Wydział Rent i Emerytur. ZUS Sosnowiec telefon, kontakt z placówką. Godziny otwarcia ZUS w Sosnowcu, rezerwacja wizyt przez telefon.

ZUS Sosnowiec telefon

Najczęściej preferowaną formą kontaktu przez petentów jest telefoniczna rozmowa z przedstawicielem instytucji. Również w przypadku jednostki ZUS Sosnowiec kontakt telefoniczny jest najbardziej pożądany. Podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem można uzyskać informacje na temat wolnych terminów wizyt, a także krokach postępowania dotyczących konkretnej sprawy. Warto jednak wiedzieć, że ZUS Sosnowiec numer telefonu udostępnia w formie infolinii. Połączenia telefoniczne kierowane na numer Centrum Obsługi Telefonicznej są przetwarzane przez konsultantów. Nie znajdują się oni bezpośrednio w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu, jednak posiadają pełną wiedzę na temat działań placówki.

ZUS infolinia Sosnowiec: 22 560 16 00 

W mieście Sosnowiec ZUS telefon do rezerwacji wizyt działa w godzinach otwarcia instytucji. Obsługa telefonu leży w obowiązkach pracowników oddziału. Dzwoniąc na podany numer telefonu ZUS w Sosnowcu, pracownik zapyta o dane kontaktowe, datę i godzinę preferowanej wizyty, a także jej cel. ZUS Sosnowiec zachęca do rezerwacji terminu wizyty w oddziale.

Rezerwacje wizyt ZUS Sosnowiec: 32 368 33 77

ZUS Sosnowiec godziny otwarcia

ZUS oddział w Sosnowcu godziny otwarcia przygotował biorąc pod uwagę wiele kwestii. Obecnie godziny pracy ZUS Sosnowiec są tożsame od wtorku do piątku. Dla osób preferujących wizyty w godzinach późniejszych niż 15:00 przeznaczono poniedziałek. Właśnie tego dnia ZUS Sosnowiec godziny otwarcia wydłużył do 18:00.

poniedziałek 8:00-18:00
wtorek-piątek 8:00-15:00

ZUS Sosnowiec kontakt

Zakład Ubezpieczeń Społecznych swoją główną siedzibę posiada zlokalizowaną w Warszawie. Oczywiście ze względu na dużą ilość oddziałów instytucji na terenie Polski, petenci mogą wybrać najbliższą placówkę w celu realizacji formalności. Jednym z oddziałów jest ZUS w Sosnowcu. Placówka mieści się przy ulicy Partyzantów 1 w mieście. 

Adres: ul. Partyzantów 1, 41-200 Sosnowiec

ZUS Sosnowiec kontakt telefoniczny prowadzi pod wyżej wymienionymi numerami kontaktowymi. Obecnie instytucja nie udostępnia wewnętrznych numerów telefonu ze względu na wysoko rozwiniętą usługę jaką jest infolinia ZUS.

Zasięg terytorialny ZUS w Sosnowcu

Warto wiedzieć, że zasięg terytorialny ZUS Sosnowiec odnosi się wyłącznie to miejsca przetrzymywania dokumentów. W przypadku potrzeby zrealizowania formalności w ZUS podczas pobytu na wakacjach w innym mieście petent zamieszkujący jedno z poniżej wymienionych miast lub gmin może zgłosić się do najbliższego oddziału ZUS. Po zakończeniu procesu uzupełniania dokumentów wszystkie zaświadczenia i inne uzupełnione papiery zostaną przesłane do ZUS w Sosnowcu.

Oddział ZUS Sosnowiec obejmuje:

 • Miasta:
  •  Będzin
  • Czeladź
  • Sławków
  • Sosnowiec
  • Wojkowice
 • Gminy: 
  • Bobrowniki
  • Mierzęcice
  • Psary
  • Siewierz

ZUS Sosnowiec wydział rent i emerytur

Przyznawane przez ZUS Sosnowiec emerytury, muszą zostać najpierw odpowiednio wyliczone. Wysokość przyznanej emerytury w głównej mierze zależy od wysokości odkładanych składek dla emerytów których obejmują nowe zasady. W instytucji jaką jest ZUS Sosnowiec Wydział Rent i Emerytur może udzielić dodatkowych informacji w tej kwestii. Kontaktując się w wydziałem pracownicy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wysokości przyznanego świadczenia, a także mogą wskazać dalsze kroki postępowania.

Liczba wyświetleń: 4497Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS