ZUS Zawiercie

ZUS Zawiercie - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zawierciu

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: śląskie

ZUS Zawiercie - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zawierciu

ZUS Zawiercie zasiłki chorobowwe, okres przysługiwania zasiłków. Godziny otwarcia Inpektoratu ZUS w Zawierciu. Kontakt, numer telefonu, adres siedziby.

ZUS Zawiercie

ZUS Zawiercie szkolenia organizuje często z zakresu BHP. Informacje na temat terminów, w których się odbywają są zamieszczone na stronie internetowej jednostki, wraz z opisem każdego z zajęć. Szkolenia są bezpłatne dla wszystkich osób zainteresowanych. 
Praca ZUS Zawiercie jest dla petentów odpowiednio wykształconych i posiadających określone przez placówke kwalifikacje zawodowe. W momencie, w którym interesant chce ubiegać się o pracę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zawierciu, instytucja udostępnia do wglądu aktualne i dostępne oferty pracy. 
ZUS Inspektorat w Zawierciu posiada swój własny zakres obowiązków, którym się zajmuje każdego dnia. Swoim działaniem obejmuje przydzielone mu miasta i gminy.

Zasięg terytorialny ZUS Inspektorat w Zawierciu Zawiercie:

  • Miasto: Poręba, Zawiercie
  • Gminy: Irządze, Kroczyce, Łazy, Ogrodzieniec, Pilica, Szczekociny, Włodowice, Żarnowiec

ZUS Zawiercie kontakt

W ZUS Zawiercie godziny urzędowania są odgórnie ustalone na każdy powszedni dzień tygodnia. W soboty i niedziele Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Zawierciu jest zamknięty, a pracownicy jednostki nie obsługują swoich klientów. Telefony ZUS Zawiercie są jednym ze sposobów sprawnego łączenia się z pracownikami placówki, jaką jest ZUS w Zawierciu. Interesanci chcący skorzystać z pomocy urzędników mogą dzwonić na podany niżej numer telefonu. W momencie, w którym istniałyby problemy z łącznością z instytucją, należy dzwonić na numer telefonu Infolini Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Zawierciu. Na infolinii czuwają kompetentni konsultaci, gotowi do sprawnej, telefonicznej obsługi klientów. Siedziba Zawiercie ZUS znajduje się na ul. Blanowskiej 2 w Zawierciu. 

Adres ZUS Zawiercie: ul. Blanowska 2, 42-400 Zawiercie

ZUS Zawiercie telefon: 32 671 31 91 
ZUS Infolinia Zawiercie: 

ZUS Zawiercie godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00
Środa08:00-15:00
Czwartek08:00-15:00
Piątek08:00-15:00

ZUS Zawiercie zasiłki chorobowe

Zasiłki chorobowe w ZUS Inspektorat Zawiercie są przyznawane na podstawie złożonych wniosków i dokumentacji wnioskodawcy. Przy każdym zasiłku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Zawierciu wymagany jest okres obecności ubezpieczenia chorobowego. Jego czas jest zróżnocowany ze względu na rodzaj ubezpieczenia. W przypadku występowania obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego prawo do zasiłku wnioskodawca uzyskuje po 30 dniach. Jeśli petent posiada dobrowolne ubezpieczenie chorobowe, okres oczekiwania na przyznanie prawa do zasiłku jest dłuższy, bo aż 90 dni występowania nieprzerwanego ubezpieczenia. Warto pamiętać, że do każdego rodzaju ubezpieczenia chorobowego zalicza się okres pozyskiwania zasiłku macierzyńskiego, które matka dziecka pobierała podczas ubezpieczenia chorobowego. Niektóre osoby w szczególnych przypadkach mogą uzyskać prawo do ubiegania się o zasiłek bez okresu wyczekiwania. Wszytskie przypadki są szczegółowo opisane na stronie internetowej placówki: www zus zawiercie pl. Osoby, które są pracownikami, wykonują pracę nakładczą czy odbywają służbę zastępczą, za 33-dniowy okres występowania niezdolności do pracy mogą starać się o wynagrodzenie chorobowe. ZUS Zawiercie zasiłki chorobowe wypłaca przez odgórnie ustalony okres czasu występowania niezdolności do pracy. W normalnym wymiarze, petent może pobierać świadczenie przez 182 dni. W przypadku gdy interesant jest w ciąży lub jest chory na gruźlicę to zasiłek przysługuje na 270 dni.

Liczba wyświetleń: 538Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS