ZUS Jasło

ZUS Jasło - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle

Kategoria: ZUS

Województwo: podkarpackie

ZUS Jasło - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle

ZUS Jasło orzecznictwo, komisja lekarska. Godziny otwarcia, adres, telefon do siedziby. Oferty pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle.

ZUS Jasło

Pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle podlegają:

  • ZUS Inspektorat w Brzozowie
  • ZUS Inspektorat w  Dębicy
  • ZUS Inspektorat w Krośnie
  • ZUS Inspektorat w Sanoku

Funkcje reprezentacyjne Oddziału Zakład Ubezpieczeń Społecznych Jasło pełni Dyrektor Okręgowy- ZUS Jasło dyrektor jednostki centralnego organu administracji państwowej.  ZUS Jasło swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje miasto: Jasło oraz 
gminy: Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn, Tarnowiec. W ZUS Jasło wydziały instytucji posiadają odpowiednio przydzielone im zadania, którymi zajmują się każdego dnia. Podział placówki determinuje lepszą jakościowo obsługę petentów uczęszczających do niej w celu załatwienia własnych spraw.

ZUS Jasło kontakt

W Jaśle na ul. Rynek 18 b znajduje się Oddział ZUS Jasło. W jego siedzibie prowadzona jest obsługa interesantów, oczekujących pomocy od Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle. Dlatego klienci są przyjmowani w placówce w odpowiednich godzinach każdego powszedniego dnia tygodnia. Warto pamiętać, że w weekendy urząd nie przyjmuje petentów, ponieważ jest zamknięty. Przed odwiedzinami instytucji należy zarezerwować wolny termin wizyty. Rezerwacji można dokonać przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS lub telefonicznie. Konsultacje w sprawie niewyjaśnionych wątpliwości petentów można prowadzić również przez telefon, do którego numer telefonu został podany niżej. W placówce, jaką jest  ZUS Jasło kontakt interesantów z pracownikami jednostki jest przeprowadzany w sprawny sposób, bez zbędnych kolejek.

ZUS Jasło adres:  ul. Rynek 18 b, 38-200 Jasło

ZUS Jasło telefon: 13 446 29 17

ZUS Jasło godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00 
Wtorek 08:00-15:00
Środa 08:00-15:00 
Czwartek  08:00-15:00
Piątek  08:00-15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

ZUS Jasło orzecznictwo

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatrudnia odpowiednio wyspecjalizowanych lekarzy, którzy przeprowadzają badania interesantów w celu wystawienia orzeczenia o np. niezdolności do pracy. W ZUS Jasło komisja lekarska pracuje według odpowiednio ustalonego przez ZUS Jasło harmonogramu. Orzeczenie lekarskie jest potrzebnym dokumentem podczas składania wniosków o przyznanie niektórych świadczeń, zasiłków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Orzeczenie może zawierać potwierdzenie o:

  • całkowitej niezdolności do pracy
  • częściowej niezdolności do pracy

Niezdolność do pracy przyznaje się na okres nie dłuższy niż 5 lat, chyba że lekarz orzecznik stwierdzi, że w przyszłości pacjent nie ma szans na odzyskanie pełnej sprawności do wykonywania pracy. W takim przypadku orzeczenie niezdolności do pracy może być nadane na dłuższy okres czasu.

ZUS Jasło oferty pracy

Praca Jasło ZUS jest jedną z urzędowych typów pracy. Oferty pracy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle są zamieszczane w Centralnej Bazie Ofert Pracy lub na stronie internetowej placówki. Każda propozycja jest odpowiednio opisana, dzięki czemu osoby zainteresowane wiedzą, na czym dokładnie miałoby polegać zatrudnienie w ZUS w Jaśle. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle dodatkowo organizuje konkursy ofert pracy na pełnienie określonej funkcji w urzędzie. Oprócz tego ZUS Oddział w Jaśle udostępnia ogłoszenia stanowisk pracy, na które poszukiwani są nowi pracownicy. W ogłoszeniu zawarte są wymagania niezbędne do pracy na wolnym stanowisku pracy. Z wyjątkiem  wymagań obowiązkowych podane są również wymagania dodatkowe, których spełnienie jest mile widziane. Udostępniony jest spis obowiązkowych dokumentów potrzebnych przy staraniu się o pracę na stanowisku w Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle. Urząd wymienił też wyposażenie stanowiska oraz warunki wykonywania pracy, dlatego interesanci zainteresowani ofertą pracy posiadają dokładne informacje na temat propozycji. Dla zainteresowanych w ZUS Jasło praca na stanowiskach odbywa się w godzinach otwarcia placówki. Wszelkie informacje na temat pracy w ZUS Oddział Jasło można uzyskać na stronie: ZUS praca Jasło.

Liczba wyświetleń: 1391Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS