PSSE Sanepid Toruń

Sanepid Toruń – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu

Kategoria: Sanepid

Województwo: kujawsko-pomorskie

Sanepid Toruń – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu

Sanepid Toruń godziny otwarcia, telefon, adres. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Toruń badanie wody, książeczka sanepidowska, szczepienia

Sanepid Toruń kontakt 

Jednostka Sanepid Toruń kontakt umożliwia zainteresowanym osobom za pośrednictwem poczty mailowej oraz numeru telefonu. Interesanci powinni wiedzieć, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu może skontaktować się z petentem jedynie w godzinach otwarcia. Osoby, które skorzystały z kontaktu mailowego, na odpowiedź mogą czekać nawet do kilku dni. Oddział Laboratoryjny instytucji Toruń Sanepid mieści się przy ulicy Mikołaja Kopernika. 

Sanepid Toruń numer telefonu: 56 62 250 29, 56 62 233 12, 56 65 862 41
Toruń Sanepid adres e-mail: [email protected]
Sanepid Toruń adres: ul. Szosa Bydgoska 1, 87-100 Toruń

Sanepid Toruń Oddział Laboratoryjny
Adres: ul. Mikołaja Kopernika 9, 87-100 Toruń
Numer telefonu: 56 65 393 76, 56 65 393 77, 56 65 393 78
Adres e-mail: [email protected]

Sanepid Toruń godziny otwarcia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Toruń jest czynna od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00. Warto wiedzieć, że Sanepid Toruń godziny otwarcia ma adekwatne do godzin, w których obsługuje swoich interesantów. Petenci planujący zrealizować osobistą wizytę w tej instytucji, mogą wcześniej zarezerwować termin na daną godzinę w celu uniknięcia niechcianej kolejki. W weekendy Sanepid w Toruniu jest zamknięty.

Sanepid Toruń godziny pracy:
Poniedziałek: 7:00-15:00
Wtorek: 7:00-15:00
Środa: 7:00-15:00
Czwartek: 7:00-15:00
Piątek: 7:00-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

Sanepid Toruń badania

Aby uzyskać dokument, jakim jest w instytucji Sanepid Toruń książeczka sanepidowska wraz ze wpisem, należy wykonać odpowiednie badania. Posiadanie książeczki wydawanej przez Sanepid w Toruniu konieczne jest do wykonywania zawodów w branży edukacyjnej, gastronomicznej, produkcyjnej, medycznej oraz przy pracy z dziećmi i dużą ilością osób. Przeprowadzane przez Sanepid Toruń badania wykrywają u pacjentów choroby zakaźne, a także pasożytnicze. Interesanci skierowanie na badania mogą otrzymać od pracodawcy. Dokument powinien zawierać następujące elementy:

 • dane osoby kierowanej na badania
 • dane pracodawcy
 • powód skierowania na badanie
 • stanowisko zajmowane przez skierowanego na badania pracownika
 • podpis pracodawcy
 • data wystawienia

Prowadzone przez Sanepid Toruń badanie kału polega na pobraniu przez pacjenta trzech wymazów kolejno dzień po dniu oraz złożeniu je w laboratorium. 

Sanepid Toruń odbiór wyników

W placówce Sanepid Toruń odbiór wyników jest możliwy osobisty oraz w formie elektronicznej. Zainteresowane osoby, które chcą otrzymać swoje wyniki online, powinny wejść na główną stronę internetową Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu oraz wpisać PESEL i kod kreskowy. 

Sanepid Toruń badanie wody

W Sanepid Toruń badanie wody jest realizowane przez bardzo doświadczony personel. W celu jego wykonania pobiera się odpowiednią ilość próbek. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu wykonuje fizykochemiczne, a także mikrobiologiczne badanie wody. Prowadzi się je po to, aby sprawdzić, czy woda jakościowo nadaje się do spożycia. Toruń Sanepid bada również wodę znajdującą się w kąpieliskach oraz pływalniach, dzięki czemu interesanci, którzy są miłośnikami atrakcji wodnych, mogą bezpiecznie z nich korzystać. 

Sanepid Toruń szczepienia

Instytucja, którą jest Sanepid Toruń szczepienia, udostępnia każdej zainteresowanej osobie. Są one realizowane w celu zwalczania oraz zapobiegania chorób zakaźnych. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Toruniu dostępne są szczepienia obowiązkowe, profilaktyczne oraz te zalecane. W Sanepid Toruń Sekcja Szczepień mieści się w Oddziale Epidemiologi. Realizuje zadania związane między innymi z:

 • zaopatrywaniem świadczeniodawców wykonujących szczepienia w preparaty szczepionkowe, które posiadają odpowiednią jakość zdrowotną
 • egzekwowaniem w punktach świadczących usługę szczepień właściwych dla bezpieczeństwa zdrowotnego warunków przechowywania tych szczepionek
 • kontrolą obowiązkowych szczepień
 • dokonywaniem analiz i opracowywania sprawozdań o stanie uodpornienia dzieci i młodzieży
Sanepid Toruń praca

W jednostce organizacyjnej Sanepid Toruń praca polega przede wszystkim na prowadzeniu nadzoru oraz kreowaniu działań mających na celu dobro, oraz zdrowie publiczne obywateli. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Toruniu zajmuje się nadzorem przeciwpandemicznym, higieną żywności, profilaktyką zdrowotną, a także oceną stanu sanitarnego. Sanepid w Toruniu obsługiwany jest przez osoby z dużym doświadczeniem oraz wysokimi kwalifikacjami. W czasie trwania rekrutacji dotyczącej naboru pracowników, Sanepid Toruń oferty pracy przeważnie udostępnia na stronie internetowej. 

Liczba wyświetleń: 1832Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS