Urząd Miasta Oświęcim

Urząd Miasta Oświęcim – UM w Oświęcimiu

Kategoria: Urząd Miasta

Województwo: małopolskie

Urząd Miasta Oświęcim – UM w Oświęcimiu

Urząd Miasta Oświęcim dowody osobiste, kontakt, adres, telefon. Podatek od nieruchomości w Urząd Miasta Oświęcim. Konta bankowe, oferty pracy UM Oświęcim.

Urząd Miasta Oświęcim

UM Oświęcim, dzięki swojej strukturze organizacyjnej pełni przydzielone mu funkcje w niezawodny sposób. Dlatego wszystkie zadania zostały rozdzielone między poszczególnymi wydziałami Urzędu Miasta w Oświęcimiu, do którego należą między innymi:

 • Wydział Podatkowy
 • Wydział Finansowy
 • Wydział Gospodarki Miejskiej
 • Wydział Architektury i Urbanistyki
 • Wydział Ochrony Środowiska
 • Wydział Inwestycji Miejskich
 • Wydział Organizacyjny
 • Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych
 • Wydział Oświaty
 • Wydział Spraw Obywatelskich
 • Wydział Promocji Miasta
 • Wydział Mienia Komunalnego
 • Urząd Stanu Cywilnego
 • Wydział Zamówień Publicznych

Oświęcim Urząd Miasta prowadzi wiele działań, których celem jest usprawnienie funkcjonowania społeczeństwa. Zajmuje się tworzeniem projektów na rzecz pomocy osobom potrzebującym. Urząd Miasta Oświęcim mieszkania komunalne posiada do rozdania w swojej placówce.

Urząd Miasta Oświęcim oferty pracy podaje do wglądu publicznego, dzięki czemu interesanci mogą samodzielnie je przeglądać. 

Urząd Miasta Oświęcim podatek od nieruchomości

Nieruchomość należy zgłosić do Urzędu Miasta w Oświęcimiu w ciągu 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego. Takie wnioski można dostarczyć do urzędu, korzystając z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej ePUAP. Oczywistym faktem jest, że dokumenty można zanieść bezpośrednio do siedziby placówki, jaką jest Urząd Miasta Oświęcim. Cały proces opodatkowania nieruchomości nie podlega żadnym opłatom. W ciągu 30 dni wydział zajmujący się podatkami od nieruchomości oblicza wysokość należności, którą petent powinien uiścić. W przypadku, gdy obowiązek podatkowy zniknie, również należy zgłosić ten fakt do Urzędu Miasta w Oświęcimiu. BIP UM Oświęcim zawiera wszystkie dane teleadresowe, które mogą przydać się w kontakcie z placówką.

Urząd Miasta Oświęcim dowody osobiste

W Wydziale Spraw Obywatelskich można ubiegać się o wydanie dowodu osobistego, który w Polsce uważany jest za najważniejszy dokument potwierdzający tożsamość jego posiadacza. Wraz z ukończeniem 18 roku życia, obywatel Polski ma obowiązek wyrobić dowód osobisty. Może złożyć wniosek już nawet miesiąc przed 18-tymi urodzinami. Do poprawnie wypełnionego wniosku powinna być załączona fotografia portretowa wnioskodawcy, wykonana według najnowszych wymagań. Wniosek można złożyć w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta w Oświęcimiu. Jedynie wniosek o wydanie dowodu osobistego dla osoby, która nie ukończyła 12 roku życia, można złożyć elektronicznie, za pomocą udostępnionych przez UM Oświęcim usług. Urząd Miasta Oświęcim dowody osobiste wydaje w terminie do 30 dni od dnia złożenia wniosku. Urząd Miasta Oświęcim dowody osobiste godziny otwarcia dopasował do ilości wnioskodawców chcących uzyskać podany dowód tożsamości.

Wydział Spraw Obywatelskich telefon: 33 842 93 10

Urząd Miasta Oświęcim kontakt

Petenci uczęszczający do Urzędu Miasta w Oświęcimiu są zadowoleni z profesjonalnej obsługi. Od poniedziałku do piątku UM Oświęcim prowadzi telefoniczną obsługę klienta i nie tylko telefoniczną, ponieważ bezpośrednio w siedzibie urzędu również można liczyć na pomoc. Urząd Miasta Oświęcim kontakt umożliwia dzięki nowoczesnej Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, z której aktualnie korzysta wiele placówek. Urząd Miasta Oświęcim zlokalizowany jest na ul. Zaborskiej 2 w Oświęcimiu. Urząd Miasta Oświęcim Solskiego jest Wydziałem Spraw Obywatelskich, gdzie można uzyskać dowód osobisty. Urząd Miasta Oświęcim kasa jest czynna w godzinach otwarcia jednostki. Wszystkie numery rachunków bankowych UM w Oświęcimiu, na które można uiszczać opłaty, są zamieszczone stronie: Urząd Miasta Oświęcim konto bankowe.

Urząd Miasta Oświęcim adres: ul. Zaborska 2, 32-600 Oświęcim

Urząd Miasta Oświęcim telefon: 33 842 91 00
Fax: +48 (33) 8429199
Urząd Miasta Oświęcim NIP: 5492197458
REGON: 072181787
E-mail: [email protected]

Urząd Miasta Oświęcim godziny otwarcia:

Poniedziałek 07:30-15:30
Wtorek 07:30-17:00 
Środa 07:30-15:30 
Czwartek 07:30-15:30
Piątek 07:30-14:00 
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Liczba wyświetleń: 775Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS