ZUS Oświęcim

ZUS Oświęcim - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Oświęcimiu

Opublikowano:

Kategoria: ZUS

Województwo: małopolskie

ZUS Oświęcim - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Oświęcimiu

ZUS Oświęcim infolinia, numery telefonów, kontakt. Emerytury w ZUS Inspektorat Oświęcim. Dostępne zasiłki, druki do pobrania. Adres siedziby ZUS Oświęcim.

ZUS Oświęcim

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS Gniezno jest jednostką podlegającą pod Oddział ZUS w Chrzanowie. Zasięg terytorialny ZUS Oświęcim obejmuje:

  • Miasto: Oświęcim
  • Gminy: Brzeszcze, Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Polanka Wielka, Przeciszów, Zator

ZUS Oświęcim zajmuje się przydzielaniem świadczeń, zasiłków, pobieraniem składek i innymi sprawami dotyczącymi ubezpieczeń społecznych. Każda osoba chcąca skorzystać z usług Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Oświęcimiu powinna dokładnie zapoznać się z zakresem jego działalności. W celu uzyskania dokładniejszych informacji zaleca się odwiedzić Biuletyn Informacji Publicznej ZUS Oświęcim.

ZUS Oświęcim kontakt

Siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS Oświęcim jest zlokalizowana na ul. Chopina 12 w Oświęcimiu. ZUS Oświęcim kontakt z instytucją umożliwia dzięki numerom telefonu. Interesanci chcący uzyskać informacje na temat usług pełnionych przez Oświęcim ZUS powinni zadzwonić pod podany niżej numer telefonu. W razie problemów z łącznością są podane numery telefonu Infolinii ZUS-u, gdzie konsultanci w określonych godzinach obsługują stanowiska telefonicznej obsługi klienta. ZUS Oświęcim Infolinia umożliwia również rejestrację w wybranych oddziałach ZUS-u w Polsce tj. np. ZUS Oświęcim. 

ZUS Oświęcim adres: ul. Chopina 13, 32-600 Oświęcim

ZUS Oświęcim telefon: 33 844 30 25 
ZUS Infolinia Oświęcim: 22 560 16 00 
Infolinia ZUS 500+ i Polski Ład: 22 290 55 00 
Infolinia ZUS Bon Turystyczny: 22 11 22 111 
Fax: (0-33) 844-59-67

ZUS Oświęcim godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00
Wtorek08:00-15:00
Środa08:00-15:00
Czwartek08:00-15:00
Piątek08:00-15:00

W soboty i niedziele Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Oświęcimiu nie obsługuje interesantów. Instytucja jest zamknięta. ZUS Oświęcim godziny pracy ustalił jako stały element działalności placówki. 

ZUS Oświęcim emerytury

W Oświęcimiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, aby uzyskać emeryturę, należy spełniać kilka kryteriów. Wnioskodawca musi osiągnąć ustalony przez urząd wiek emerytalny, powinien mieć opłacone składki ubezpieczenia społecznego lub ubezpieczenia emerytalnego/ rentowego. Do składanego wniosku powinny być obowiązkowo załączone dokumenty potwierdzające wartość dochodu z całego okresu aktywności zawodowej oraz potwierdzenie okresu, który przepracował przyszły emeryt. ZUS Oświęcim emerytury przyznaje po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o przyznanie świadczenia emerytalnego. Jeśli chodzi o wiek emerytalny, jest on zależny od płci wnioskodawcy. U kobiet wynosi 60 lat, a u mężczyzn 65 lat. Wyróżnia się wiele rodzajów emerytur. Należą do nich m.in.: 

  • emerytury częściowe
  • emerytury pomostowe
  • emerytury kapitałowe
  • emerytury z tytułu wykonania działalności twórczej lub artystycznej
  • nauczycielskie itp.

ZUS Oświęcim druki wniosków o uzyskanie świadczenia emerytalnego są dostępne do pobrania w witrynie internetowej ZUS-u lub w jego siedzibie. 

ZUS Oświęcim zasiłki

Zasiłki są świadczeniami pieniężnymi, które mają pomóc osobom będących w trudnych sytuacjach życiowych. Do zasiłków przyznawanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Oświęcimiu należą: zasiłek macierzyński, zasiłek wyrównawczy, zasiłek opiekuńczy, zasiłek pogrzebowy, zasiłek chorobowy. Każdy z wymienionych wyżej zasiłków ma wyznaczony okres przysługiwania, a mogą go dostać tylko osoby objęte ubezpieczeniem chorobowym min. 90 dni przy ubezpieczeniu dobrowolnym. ZUS Oświęcim zasiłki przyznaje po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, który można złożyć droga papierową lub elektroniczną przez platformę PUE ZUS.

Liczba wyświetleń: 2026Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS