Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz – USC Nowego Wiśnicza

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: małopolskie

Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz – USC Nowego Wiśnicza

Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz terminy ślubów. USC Nowy Wiśnicz kontakt, telefon, adres siedziby. Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu akt urodzenia, zgonu.

Kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz, można wykorzystać różne formy kontaktu. Przyjście osobiście do placówki wymaga zwykle wcześniejszej rejestracji, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa. Można także skorzystać z połączenia telefonicznego lub wysłać e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku istotne jest podanie swoich danych kontaktowych, aby pracownicy USC mogli skontaktować się z petentem w razie potrzeby. Prowadzony przez Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz kontakt zdalny odbywa się wyłącznie w godzinach otwarcia placówki. 

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz są ustalane przez kierownika placówki i mają na celu ułatwienie załatwienia potrzebnych spraw dla jak największej liczby interesantów. Harmonogram pracy USC w Nowym Wiśniczu można sprawdzić na stronie powyżej. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z instytucją jaką jest Urząd Stanu Cywilnego godziny otwarcia może potwierdzić pracownik centrali telefonicznej.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz

Adres: Rynek 1, 32-720 Nowy Wiśnicz

Telefon: 14 685 09 41,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz:

  • Poniedziałek 7:00 - 15:00
  • Wtorek 7:00 - 15:00
  • Środa 7:00 - 15:00
  • Czwartek 7:00 - 15:00
  • Piątek 7:00 - 15:00

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu jest instytucją, której zadaniem jest utrzymywanie dokumentacji wydarzeń życiowych, takich jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgony. USC Nowy Wiśnicz działa na podstawie prawa, które regulują proces rejestracji i archiwizacji oficjalnych dokumentów dotyczących tych wydarzeń. Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu jest odpowiedzialny za bieżącą rejestrację narodzin, nadawanie imion i nazwisk oraz wydawanie aktów urodzenia. Dodatkowo instytucja zajmuje się rejestracją małżeństw, rozwodów i zgonów. Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Wiśniczu jest również odpowiedzialny za aktualizację i przechowywanie dokumentów. Znajdujące się w archiwum placówki akty stanu cywilnego są przydatne w sytuacji w której petenci potrzebują ich odpisów.

Jak uzyskać odpis aktu zgonu w Nowym Wiśniczu?

Aby uzyskać odpis aktu zgonu w Nowym Wiśniczu, należy skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego. Następnie wymagane jest, aby złożyć odpowiedni wniosek zawierający wszelkie niezbędne informacje, takie jak między innymi imię i nazwisko osoby zmarłej oraz datę i miejsce zgonu. Ceny odpisu skróconego aktu zgonu wynoszą 22 złote, natomiast odpis zupełny kosztuje 33 złote. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Nowym Wiśniczu? Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu zależny jest od tego ilu petentów oczkuje w kolejce w placówce. Zwykle Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz akt zgonu wydaje podczas jednej wizyty.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Nowy Wiśnicz

Liczba wyświetleń: 247Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS