Urząd Stanu Cywilnego Tczew – USC Tczewa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: pomorskie

Urząd Stanu Cywilnego Tczew – USC Tczewa

Urząd Stanu Cywilnego Tczew godziny otwarcia, kontakt, adres, e-mail, numer telefonu. Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie ślub, akt urodzenia, termin ślubu.

Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie kontakt

Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie oferuje różne sposoby kontaktu dla osób zainteresowanych uzyskaniem informacji lub usług. Jednym z nich jest kontakt telefoniczny, który umożliwia szybką i skuteczną pomoc pracowników urzędu. Oczywiście Urząd Stanu Cywilnego Tczew kontakt prowadzi także poprzez pocztę elektroniczną lub tradycyjną, co może być bardziej wygodne dla niektórych klientów. Osoby, które preferują kontakt osobisty, mogą umówić się na spotkanie z pracownikiem USC Tczewa, jednak konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie terminu, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Wszystkie te opcje mają na celu zapewnienie wygody i ułatwienie kontaktu z Urzędem Stanu Cywilnego w Tczewie.

Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie, który odgrywa kluczową rolę w rejestrowaniu stanu cywilnego osób i udostępnianiu informacji na temat narodzin, ślubów, rozwodów i zgonów. W związku z tym należy przestrzegać procedur i godzin otwarcia urzędu, a także wykorzystywać różne opcje kontaktu z urzędem, w tym telefoniczny, mailowy lub osobisty, po uprzedniej rejestracji wizyty. Obowiązujące w placówce jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Tczew godziny otwarcia zostały ustalone w sposób aby mieszkańcy mogli załatwić potrzebne sprawy w dogodnym dla nich czasie.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Tczew

Adres: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 1, 83-110 Tczew

Telefon: +48 58 775 94 50,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Tczew:

 • poniedziałek 7:30–15:30
 • wtorek 7:30–15:30
 • środa 7:30–14:00
 • czwartek 7:30–16:30
 • piątek 7:30–14:30

Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie

W mieście Tczew Urząd Stanu Cywilnego to instytucja, która ma za zadanie zarejestrować wydarzenia takie jak urodzenia, śluby, rozwody i zgony. W ramach swoich obowiązków ⁣Urząd Stanu Cywilnego w Tczewie rejestruje urodzenia, nadaje imiona i nazwiska, wydaje akty urodzenia, rejestruje małżeństwa i rozwody, a także rejestruje zgony. USC Tczew odpowiada również za aktualizację i archiwizację dokumentów związanych z tymi zdarzeniami oraz udzielanie informacji o stanie cywilnym osób fizycznych zamieszkałych w Tczewie i okolicach.

Urząd Stanu Cywilnego Tczew akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Tczewa, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Tczew jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Tczewie? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Tczewie dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Tczew ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Tczewie. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Tczewie? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Tczewie jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Tczewie, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Tczew czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Tczew

Liczba wyświetleń: 2248Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS