ZUS Wadowice

ZUS Wadowice - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Wadowicach

Kategoria: ZUS

Województwo: małopolskie

ZUS Wadowice - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Wadowicach

ZUS Wadowice druki do pobrania, wnioski. Zasiłki i emerytury w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Wadowicach. Kontakt, adres, telefon, godziny przyjęć.

ZUS Wadowice

Zakład Ubezpieczeń Społecznych- ZUS Wadowice prowadzi swoją działalność na określonym terenie. Jego zasięg terytorialny obejmuje Gminy: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Mucharz, Stryszów, Tomice, Wadowice, Wieprz. Osoby zamieszkujące podane gminy podlegają pod Wadowice ZUS. Wszystkie sprawy dotyczące pobierania świadczeń, opłacania składek zdrowotnych czy uzyskiwania ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego są wykonywane właśnie w tej instytucji. 

ZUS Wadowice kontakt

Adres ZUS Wadowice wraz z numerami kontaktowymi są umieszczone na stronie internetowej jednostki. ZUS Wadowice godziny przyjęć klientów ma takie same jak godziny otwarcia samego urzędu. Od poniedziałku do piątku ZUS Wadowice kontakt z pracownikami prowadzi przez połączenia telefoniczne. Dodatkowo Zakład Ubezpieczeń Społecznych do usprawnienia udzielania informacji  podał numer telefonu infolinii. W Centrum Obsługi telefonicznej każdy interesant może uzyskać informacje na temat bonów turystycznych, świadczeń i programów pomocy prowadzonych przez ZUS Wadowice. 

ZUS Wadowice adres: ul. Teatralna 3, 34-100 Wadowice
Fax: (0-33) 823-41-32
ZUS Wadowice telefon: 33 823 56 81
ZUS infolinia Wadowice telefon: 22 560 16 00

ZUS Wadowice godziny otwarcia:

Poniedziałek08:00-17:00 
Wtorek 08:00-15:00
Środa 08:00-15:00
Czwartek 08:00-15:00
Piątek 08:00-15:00
SobotaZamknięte 
NiedzielaZamknięte 

ZUS Wadowice zasiłki

Zasiłek jest świadczeniem pieniężnym wypłacanym, przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wadowicach. W jednostce, jaką jest ZUS Wadowice zasiłki są wydawane na podstawie wniosków składanych w siedzibie ZUS-u przez zainteresowanych poborem świadczeń petentów. Do głównych zasiłków przyznawanych przez instytucję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ZUS w Wadowicach należą:

  • zasiłek macierzyński
  • zasiłek chorobowy
  • zasiłek pogrzebowy
  • specjalny zasiłek opiekuńczy
  • zasiłek wyrównawczy
  • świadczenie rehabilitacyjne

Są to jedne z najczęściej pobieranych przez petentów świadczeń. Do każdego wniosku, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wadowicach wymaga odpowiednich załączników, które potwierdzają np. stan zdrowia wnioskodawcy czy inne sytuacje żcyiowe. W ZUS Wadowice druki wniosków są dostępne w przystępnej wersji elektronicznej na stronie internetowej urzędu. Pliki posiadają odpowiedni do pobierania i drukowania format pdf. Dla osób niemających dostępu do internetu dokumenty są umieszczone w siedzibie ZUS-u w Wadowicach.

ZUS Wadowice emerytury

Świadczenie, którym jest emerytura, zostaje przyznana osobom, które osiągnęły wiek emerytalny.  W Polsce za wiek emerytalny jest uważany: u kobiet 60 rok życia, zaś u mężczyzn 65 rok życia. Dodatkowo każdy z wnioskodawców powinien spełniać inne warunki, takie jak na przykład odpowiedni staż pracy. W placówce, jaką jest ZUS Wadowice emerytury są świadczeniem pieniężnym wypłacanym każdego miesiąca. Oprócz poprawnie wypełnionego wniosku każdy petent powinien załączyć dokumenty potwierdzające wartość dochodów podliczonych z całego życia zawodowego wnioskodawcy oraz przepracowany okres interesanta. Warto pamiętać, że podczas wykonywania swojego zawodu w okresie przedemerytalnym, z dochodu petenta są odprowadzane składki emerytalne, dzięki, którym w późniejszym czasie po osiągnięciu wieku emerytalnego mogą pobierać tego rodzaju świadczenia. 

Liczba wyświetleń: 2195Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS