ZUS Żywiec

ZUS Żywiec – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żywcu

Kategoria: ZUS

Województwo: małopolskie

ZUS Żywiec – Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Żywcu

ZUS Żywiec godziny otwarcia, adres, numer telefonu, kontakt. Zakład Ubezpieczeń Społecznych Żywiec zasiłki chorobowe, świadczenia, program 500+.

ZUS Żywiec kontakt

Państwowa jednostka organizacyjna, którą jest ZUS Żywiec kontakt zdalny z interesantem umożliwia wyłącznie za pomocą numeru telefonu. Jest to najszybszy sposób skontaktowanie się z instytucją. Żywiec ZUS informacji telefonicznej udziela na temat rent, emerytur, zasiłków chorobowych, wyjazdów do sanatoriów oraz innych ośrodków rehabilitacji zdrowotnej. Warto wiedzieć, że kontakt z ZUS Żywiec jest możliwy tylko w czasie godzin otwarcia.

ZUS Żywiec numer telefonu: 22 560 16 00
ZUS Żywiec adres: ul. Piernikarska 2, 34-300 Żywiec

ZUS Żywiec godziny otwarcia

Instytucja, jaką jest ZUS Żywiec godziny otwarcia w poniedziałki wydłużył do 17:00. W pozostałe dni z usług instytucji można korzystać do 15:00. ZUS Żywiec godziny otwarcia posiada takie same jak godziny przyjmowania interesantów. Z usług państwowej jednostki organizacyjnej mogą korzystać wyłącznie osoby zamieszkujące takie gminy jak Czernichów, Gilowice, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łękawica, Łodygowice, Milówka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Ślemień, Świnna, Ujsoły oraz Węgierska Górka.

ZUS Żywiec godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-17:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00
Sobota: Zamknięte
Niedziela: Zamknięte

ZUS Żywiec druki do pobrania

Wszystkie dostępne w instytucji ZUS Żywiec druki do pobrania znajdują się na głównej stronie internetowej. Każda osoba, która posiada dostęp do internetu, może je samodzielnie pobrać, wydrukować oraz uzupełnione złożyć w jednostce organizacyjnej ZUS Żywiec. Niektóre wnioski można składać w formie online poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Jest to o wiele szybszy sposób, który można wykonać bez konieczności wychodzenia z domu.

ZUS Żywiec świadczenia

Instytucja ZUS Żywiec świadczenia udziela osobom, które są do tego upoważnione. Żywiec ZUS wypłaca świadczenia takie jak:

  • Renty (z tytułu niezdolności do pracy, rodzinna, socjalna)
  • Emerytury
  • Emerytury i renty dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
  • Świadczenia wypadkowe
  • Świadczenia przedemerytalne
  • Dodatki do świadczeń emerytalno – rentowych (pielęgnacyjny, dla sierot zupełnych, za tajne nauczanie, weterana poszkodowanego)
  • Zasiłki (chorobowy, opiekuńczy, wyrównawczy, macierzyński, pogrzebowy)
  • Zasiłki dla osób pracujących oraz zamieszkałych za granicą
ZUS Żywiec 500+

ZUS Żywiec 500+ jest wsparciem przeznaczonym dla polskich rodzin. Przeznaczony jest na wychowanie dziecka. Świadczenie jest udzielane na każde dziecko w wysokości 500 zł miesięcznie. Wnioski interesanci mogą składać online na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest to bardzo łatwe i każdy może samodzielnie wykonać cały proces.

ZUS Żywiec zasiłki chorobowe

ZUS Żywiec zasiłki chorobowe wypłaca osobom, które mają do tego uprawnienie oraz są ubezpieczone. Zasiłek może być wypłacany 182 dni w ciągu roku. Wyjątkiem jest ciąża, a także ciężka choroba. W takiej sytuacji zasiłek chorobowy w ZUS Żywiec trwa 270 dni. Warto wiedzieć, że zasiłek chorobowy przysługuje od 34 dnia niezdolności do pracy. W przypadku osób powyżej 50 roku życia zasiłek przysługuje od 15 dnia niezdolności do wykonywania danej pracy.

Liczba wyświetleń: 1370Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS