ZUS Chrzanów

ZUS Chrzanów - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie

Kategoria: ZUS

Województwo: małopolskie

ZUS Chrzanów - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chrzanowie

ZUS Chrzanów kontakt, adres, godziny otwarcia. Zasiłki chorobowe w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oddział w Chrzanowie. Orzecznictwo ZUS Chrzanów.

ZUS Chrzanów 

Swoim zasięgiem terytorialnym ZUS Chrzanów obejmuje gminy: Alwernia, Babice, Chrzanów, Libiąż, Trzebinia. Podlegają pod niego jednostki, którymi są: Inspektorat w Olkuszu, Inspektorat w Oświęcimiu, Inspektorat w Suchej Beskidzkiej i Inspektorat w Wadowicach. Dodatkowo ZUS oddział w Chrzanowie wprowadził wiele ułatwień dla osób posiadających różnego stopnia niepełnosprawność. Postarał się o to, by wszystkie biura i korytarze były przejezdne dla klientów poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla osób niesłyszących i niewiadomych również wprowadził wiele udogodnień. Do zadań Chrzanów ZUS należy pobieranie składek na ubezpieczenia zdrowotne oraz ubezpieczenia społeczne. Przyznaje skierowania na rehabilitacje i sprawdza stan zdrowia petentów. Kolejnym z jego zadań jest przyznawanie różnego rodzaju świadczeń, jakimi są emerytury, renty, zasiłki i wiele innych. ZUS Chrzanów BIP (Biuletyn Informacji Publicznej) posiada dokładniejsze informacje na temat funkcji pełnionych przez ZUS w Chrzanowie

W ZUS Chrzanów praca  jest wykonywana według ustalonych wcześniej zasad i obowiązków. ZUS Chrzanów oferty pracy udostępnia wszystkim zainteresowanym petentom, chcącym rozpocząć okres uczęszczania w życiu zawodowym właśnie w tej placówce. 

ZUS Chrzanów kontakt

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS Chrzanów kontakt realizuje korzystając z numerów telefonów oraz portalu PUE ZUS. Interesanci chcący uzyskać więcej informacji mogą połączyć się z infolinią urzędu, na której pracownicy obsługujący klientów udzielają informacji na temat np. świadczenia 500 plus, bonów turystycznych czy Programu Płatnik. Konsultanci infolinii są zawsze gotowi do udzielania pomocy osobom potrzebującym pomocy. ZUS Chrzanów kontakt telefoniczny umożliwia w godzinach pracy jednostki. Rezerwacji wizyty w placówce można dokonać korzystając z portalu E-wizyty. To wygodny sposób dzięki, któremu interesanci nie muszą wychodzić z domu. Jedynym wymaganiem umawiania się na e-wizyty jest posiadanie dostępu do internetu i urządzenia, posiadającego sprawne głośniki, mikrofon i kamerkę.

ZUS Chrzanów adres: ul. Oświęcimska 14, 32-500 Chrzanów 
ZUS Chrzanów  telefon: 

 • 32 623 30 04
 • ZUS Infolinia Chrzanów:  22 560 16 00
 • Infolinia 500 plus: 22 290 55 00
 • Infolinia dla Ukraińców: 22 444 02 55
 • Infolinia Bonu Turystycznego: 22 11 22 111
 • Infolinia Programu Płatnik ZUS: 22 560 16 00 
  Fax.: (0-32) 623-29-97 
  ZUS Chrzanów  godziny otwarcia: 
Poniedziałek 08:00-17:00
Wtorek  08:00-15:00
Środa   08:00-15:00
Czwartek   08:00-15:00
Piątek   08:00-15:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte 

ZUS Chrzanów zasiłki chorobowe

Zasiłki chorobowe będące świadczeniami, wypłacanymi przez Chrzanów ul Oświęcimska ZUS mogą być pobierane przez maksymalnie 182 dni. Jednak istnieje szczególny przypadek, w którym świadczeniobiorca może go uzyskiwać przez okres równy 270 dni. Jest to moment, w którym petent niezdolność do pracy nabył przez występowanie gruźlicy lub ciąży. ZUS Chrzanów zasiłki chorobowe przyznaje osobom podlegającym pod ubezpieczenie zdrowotne. Wysokość świadczenia jest obliczana według pewnych kryteriów. 

ZUS Chrzanów Wydział Orzecznictwa Lekarskiego

W Wydziale Orzecznictwa Lekarskiego wykonywane są wszelkiego rodzaju badania stwierdzające stan zdrowia petenta, które wykonują ZUS Chrzanów lekarze orzecznicy. To właśnie Ci specjaliści wystawiają dokument potwierdzający niezdolność do pracy. Nadzór nad orzekaniem niezdolności do pracy, prezes urzędu pełni za pośrednictwem Naczelnego Lekarza Zakładu. Za osobę niezdolną do pracy uważa się kogoś, kto częściowo lub całkowicie utracił zdolność do pracy zawodowej, lub nie wskazuje jakichkolwiek zmian w poprawie jego stanu zdrowia. Niezdolność do pracy lekarz orzecznik może wskazać na okres nie dłuższy niż 5 lat. Jeśli petent nie ma zdolności do uzyskania pełnej sprawności, do momentu upływu tego terminu okres zostaje wydłużony. ZUS Chrzanów druki gotowe do pobrania wstawił do zakładki z dokumentami na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Chrzanowie.

Liczba wyświetleń: 1567Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS