Urząd Gminy Myślenice – Gmina Myślenice

Kategoria: Urząd Gminy

Województwo: małopolskie

Informacje o wydziałach oraz godzinach otwarcia Urzędu Gminy w Myślenicach. Kontakt telefoniczny oraz e-mailowy z Urzędem Gminy Myślenic.

Kontakt Urząd Gminy Myślenice

Adres: Rynek 8/9, 32-400 Myślenice

Telefon: 12 639 23 00,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Gminy Myślenice

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek 7:30-17:00
  • wtorek 7:30-15:30
  • środa 7:30-15:30
  • czwartek 7:30-15:30
  • piątek 7:30-14:00

Gmina Myślenice

Na terenie gminy Myślenice działa Urząd Gminy, który pełni ważną rolę w prowadzeniu spraw związanych z funkcjonowaniem gminy. W Urzędzie Gminy Myślenice można uzyskać pomoc i załatwić wiele spraw administracyjnych, takich jak rejestracja pojazdów, uzyskanie dowodu osobistego czy zgłoszenie zmian w ewidencji ludności. Urząd Gminy Myślenice to niezbędne miejsce dla mieszkańców, którzy potrzebują pomocy w rozwiązaniu swoich spraw urzędowych.

Kontakt z Urzędem Gminy Myślenic

Aby skontaktować się z Urzędem Gminy w Myślenicach, najlepiej skorzystać z danych kontaktowych dostępnych na stronie instytucji. Obecnie Urząd Gminy Myślenic kontakt z mieszkańcami prowadzi głównie zdalnie, za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Zarówno telefon Urzędu Gminy Myślenic jak i skrzynka odbiorcza jest obsługiwana przez pracowników w godzinach otwarcia.

Urząd Gminy Myślenice godziny otwarcia

Przed wizytą w Urzędzie Gminy Myślenic warto sprawdzić aktualne godziny otwarcia na stronie internetowej instytucji. Urząd Gminy Myślenic obsługuje petentów w dni robocze, zgodnie z podanymi godzinami pracy. W przypadku dni wolnych od pracy ustawowo Urząd Gminy Myślenic jest zamknięty.

Urząd Gminy Myślenice wydziały

Urząd Gminy Myślenice jest podzielony na wydziały, z czego każdy spełnia swoje określone zadania. W Urzędzie Gminy Myślenice wydziały są obsługiwane przez pracowników, którzy moją odpowiednią wiedzę z danego zakresu. Podział na wydziały w Urzędzie Gminy Myślenic pozwala na ułatwienie w załatwianiu spraw w danej jednostce. Działające jednostki organizacyjne to między innymi Wydział Komunikacji Gminy Myślenic, Wydział Spraw Obywatelskich czy Wydział Ochrony Środowiska.

Urząd Gminy Myślenice Wydział Komunikacji

Jednym z wydziałów znajdujących się w Urzędzie Gminy Myślenice, jest wydział komunikacji. Do jego zadań należy między innymi:

  • rejestracja pojazdów,
  • wydawanie dowodów rejestracyjnych, kart pojazdów, tablic rejestracyjnych oraz oznaczeń pojazdów mieszkańcom gminy Myślenice,
  • wydawanie praw jazdy,
  • nadzór nad ośrodkami szkolenia kierowców w gminie Myślenice.

Urząd Gminy Myślenice prawo jazdy

Aby uzyskać prawo jazdy w Urzędzie Gminy Myślenice, należy przygotować odpowiednie dokumenty. Pierwszym z nich jest wniosek o prawo jazdy. Można go wypełnić w urzędzie lub pobrać oraz uzupełnić w domu. Należy także wziąć ze sobą orzeczenie lekarskie, aktualne zdjęcie spełniające wszystkie wymagania, a także dowód osobisty lub paszport. Zwykle na wydanie prawa jazdy w Urzędzie Gminy Myślenice trwa od 14 do 30 dni roboczych chodź, istnieją przypadki, w których ten okres może się wydłużyć.

Mapa Urząd Gminy Myślenice

Liczba wyświetleń: 112Wyszukaj dodatkowe informacje: