Urząd Stanu Cywilnego Chorzów

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów godziny otwarcia, cennik. Kontakt telefoniczny do USC w Chorzowie, rejestracja związku małżeńskiego, akt urodzenia dziecka.

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów to placówka administracji publicznej działająca na potrzebny mieszkańców miasta i przynależnych gmin.

Urząd Stanu Cywilnego w Chorzowie posiada przydzielone zadania polegające na m.in:

 • Sporządzanie oraz wydawanie odpisów aktów urodzin dziecka
 • Sporządzanie aktów małżeństwa, 
 • Zmiany nadanego imienia i nazwiska
 • Sporządzanie testamentów
 • Sporządzanie aktów zgonów 

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów ślub

W mieście Chorzów Urząd Stanu Cywilnego dla wszystkich zainteresowanych par, które planują zawrzeć związek małżeński, i chcą osobiście odwiedzić placówkę, aby otrzymać wszelkie informacje dot. wymaganych dokumentów, zachęca się do wizyty pod adresem: Generała Henryka Dąbrowskiego 24, 41-500 Chorzów.

Należy jednak mieć na uwadze, iż w przypadku zawierania związków poprzez 
Urząd Stanu Cywilnego Chorzów ślub jest możliwy zarówno w placówce urzędu jak i w plenerze. Decydując się na ceremonie poza placówką urzędu, należy wybrać odpowiedni termin, a także uprzednio dokonać potrzebnych opłat i formalności.

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów akt urodzenia

Narodziny dziecka to zazwyczaj szczęśliwy czas dla obojga rodziców jak i najbliższej rodziny. Jednak nowy człowiek przychodzący na świat koniecznie musi posiadać akt urodzenia. Należy pamiętać o obowiązkach, jakie leżą po stronie świeżo upieczonych rodziców. Urząd Stanu Cywilnego Chorzów akt urodzenia wydaje osobiście na wniosek jednego z rodziców dziecka, na podstawie dokumentów otrzymanych tuż po porodzie w szpitalu.

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów aktywnie przyjmuje interesantów od poniedziałku do piątku. Należy mieć na uwadze, wybierając osobistą formę kontaktu z urzędem, iż placówki administracji publicznej, jaką jest m.in. Urząd Stanu Cywilnego Chorzów godziny otwarcia, posiada zróżnicowane, w weekendy USC jest zamknięty.

Godziny otwarcia USC Chorzów:

 • Poniedziałek: 7:30-15:00
 • Wtorek: 7:30-15:00
 • Środa: 7:30-15:00
 • Czwartek: 7:30-17:00
 • Piątek: 7:30-13:00

Dla pozostałych zainteresowanych, którzy jednak wolą realizację spraw on-line placówka, USC Chorzów druki, udostępnia na swojej stronie internetowej. Posiadając profil zaufany wszelkie formalności związane z zakresem działalności USC Chorzów, można wykonać, nie wychodząc z domu. 

Przedstawiony na stronie internetowej przez Urząd Stanu Cywilnego Chorzów cennik określa wysokość należności, jaką należy uiścić na rzecz Urzędu, wnioskując o dany akt czy dokument. Wnioski można składać poprzez profil zaufany. Wszystkie osoby mające problem z uzupełnieniem wniosku, mogą zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego w Chorzowie. Pojawiając się osobiście w placówce, można posiadać już wypełniony dokument, który udostępnia Urząd Stanu Cywilnego Chorzów druki on-line na stronie internetowej.

Urząd Stanu Cywilnego Chorzów kontakt

Jednostka oczywiście prowadzi kontakt z interesantami. Głównie wykorzystywanym kanałem kontaktu jest telefon. Jednak Urząd Stanu Cywilnego Chorzów kontakt prowadzi również mailowo. Dane kontaktowe USC w Chorzowie przedstawiono w poniższej tabeli, należy pamiętać, że połączenia obsługiwane są w godzinach pracy podanych powyżej.

AdresDąbrowskiego 24, 41-500 Chorzów
Telefon32 2412749
E-mail[email protected]

Liczba wyświetleń: 5141Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS