Urząd Stanu Cywilnego Gliwice

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice adres, numer telefonu, godziny otwarcia. Gliwice Urząd Stanu Cywilnego akt urodzenia, ślub, praca, odpis aktu, zgony.

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice godziny otwarcia

Instytucja, którą jest Urząd Stanu Cywilnego w Gliwicach, otwarta jest od poniedziałku do piątku. W czwartki czas pracy Urzędy został wydłużony do 17:00. Warto wiedzieć, że Urząd Stanu Cywilnego Gliwice godziny otwarcia ma adekwatne do godzin przyjęć interesantów. Gliwice Urząd Stanu Cywilnego w weekendy jest nieczynny. Istnieje możliwość dokonania rezerwacji terminu na konkretną godzinę, jeśli petent planuje odbyć osobistą wizytę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gliwicach.

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice godziny otwarcia:
Poniedziałek: 8:00-16:00
Wtorek: 8:00-16:00
Środa: 8:00-16:00
Czwartek: 8:00-17:00
Piątek: 8:00-15:00
Sobota: Nieczynne
Niedziela: Nieczynne

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice kontakt

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice kontakt z interesantem może udzielić za pomocą numeru telefonu, a także poprzez wysłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej. W celu uzyskania natychmiastowej odpowiedzi na wszelkie pytania należy skorzystać z telefonicznego kanału kontaktowego. 

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice numer telefonu: 322385454 
Urząd Stanu Cywilnego Gliwice adres e-mail: [email protected]
Urząd Stanu Cywilnego Gliwice adres: ul. Zwycięstwa 21, 44-100 Gliwice

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice ślub

Aby zorganizować w instytucji, jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Gliwice ślub, należy złożyć odpowiedni wniosek. Zawarcie związku małżeńskiego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gliwicach wiąże się również z uiszczeniem pewne opłaty. Dokumenty, które zostały złożone w celu zawarcia małżeństwa, nie podlegają zwrotowi. Zapewnienie o braku przeszkód prawnych wyłączających zawarcie związku małżeńskiego jest ważne przez 6 miesięcy od daty jego złożenia. Dostępny w jednostce Urząd Stanu Cywilnego Gliwice ślub konkordatowy jest to połączenie ślubu cywilnego ze ślubem kościelnym.

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice praca 

W instytucji Urząd Stanu Cywilnego Gliwice praca wiąże się między innymi z rejestrem stanu cywilnego. Do zadań wykonywanych przez Urząd Stanu Cywilnego w Gliwicach należy między innymi prowadzenie spraw dotyczących rejestru stanu cywilnego, wydawanie odpisów oraz zaświadczeń, rejestracja zgonów, przesyłanie dokumentów, edycja wszelkich niezgodności, odtwarzanie treści aktów, a także przeprowadzanie zmian w księgach na podstawie dokumentów. 

Urząd Stanu Cywilnego Gliwice akt urodzenia

Po urodzeniu dziecka rodzice lub prawni opiekunowie powinni udać się do Urzędu Stanu Cywilnego. Urząd Stanu Cywilnego Gliwice akt urodzenia wydaje po zrealizowaniu wszystkich formalności. Dziecku przyznawany jest numer PESEL. Akt Urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gliwicach jest bezpłatny, jednak jego odpis może wiązać się z pewną opłatą. 

Liczba wyświetleń: 7171Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS