Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa

Urząd Stanu Cywilnego w Częstochowie akt urodzenia, ślubu, zgonu. Ślub konkordatowy USC Częstochowa rezerwacja terminu. Godziny otwarcia, kontakt z placówką.

Urząd Stanu Cywilnego w Częstochowie ślub

Ślub Cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Częstochowie dostępny jest dla wszystkich obywateli Polski jak i osób posiadających obywatelstwo zagraniczne. USC Częstochowa tak jak inne instytucje z tej kategorii na terenie kraju nie są objęte rejonizacją.

Ślub cywilny jest zawierany przez dwie osoby które spełniają odpowiednie warunki. Oczywiście zawarcie związku małżeńskiego nie może zostać wykonane między osobami które nie ukończyły 16 roku życia, a także są spokrewnione. Są to niektóre przeciwskazania do udzielenia ślubu cywilnego.

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa ślub może zrealizować po wcześniejszym zrealizowaniu przez narzeczonych formalności. Jeszcze przed wizytą, konieczne jest uiszczenie opłaty. Podczas spotkania z pracownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie, należy przedstawić dowód opłaty. Urzędnik poprosi o okazanie dokumentów tożsamości interesantów, a także o podpis pod oświadczeniem zapewniającym o braku przeciwwskazań do małżeństwa

W placówce jaką jest USC Częstochowa rezerwacja terminu ślubu możliwa jest online. Konieczne jest jednak osobiste stawiennictwo w placówce w celu okazania dokumentów. Spotkanie musi nastąpić w terminie 7 dni od potwierdzenia rezerwacji terminu ślubu. Kontakt w tej sprawie możliwy jest telefoniczni pod numerem telefonu USC Częstochowa +48 34 3707 483.

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa ślub konkordatowy

Ślub konkordatowy jest połączeniem uroczystości kościelnej ze ślubem cywilnym. Formalności prowadzone są w kościele, następnie dokumenty w odpowiednim terminie muszą zostać dostarczone do USC. Warto wiedzieć, że w placówce Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa ślub konkordatowy możliwy jest po wcześniejszej rezerwacji terminu w kościele. Dokumenty i inne sprawy w instytucji państwowej najlepiej załatwić odpowiednio wcześniej, najczęściej jest to 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu konkordatowego.

Urząd Stanu Cywilnego Częstochowa kontakt 

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Częstochowie, można skorzystać z telefonu. Pracownicy którzy prowadzą obsługę petentów posiadają telefony kontaktowe. Jest to między innymi Kierownik jak i jego zastępcy. Oczywiście USC Częstochowa kontakt prowadzi również bezpośrednio przy danych stanowiskach. Oznacza to, że można skontaktować się bezpośrednio w konkretnej sprawie np. rejestracji urodzenia dziecka czy zmiany nazwiska.

Adres: ul. Marszałka Ferdynanda Focha 19/21
E-mail: [email protected]

Stanowisko ds.:

  • rejestracji urodzeń: 34 37 07 481
  • rejestracji zgonów: 34 37 07 486
  • rejestracji małżeństw: 34 37 07 483
  • odpisów, zaświadczeń i zmian w aktach: 34 37 07 589
  • dokumentów archiwalnych: 34 37 07 488/495

Sekretariat: 34 37 07 485

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie kontakt

Telefon: (+48) 34 37 07 485

 

Liczba wyświetleń: 2406Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS