Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka – USC Dąbrowy Białostockiej

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: podlaskie

Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka – USC Dąbrowy Białostockiej

Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka godziny otwarcia, kontakt, adres, e-mail, numer telefonu. Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej ślub, akt urodzenia, termin ślubu.

Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej kontakt

Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej oferuje kilka opcji kontaktu, aby umożliwić łatwe porozumienie. Osobiście można udać się do USC w Dąbrowie Białostockiej, ale zwykle wymaga to wcześniejszej rezerwacji, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Alternatywnie, można skorzystać z połączenia telefonicznego, aby uzyskać pomoc lub odpowiedzi na pytania. Petenci kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej mogą uzyskać za pomocą poczty e-mail lub listu. Ważne jest, aby podać imię i nazwisko oraz informacje kontaktowe, takie jak numer telefonu lub adres e-mail, aby pracownik mógł przekazać wiadomość zwrotną.

Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej godziny otwarcia

Poprawne funkcjonowanie Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej wymaga przestrzegania określonych zasad i godzin otwarcia podczas dni roboczych. W przypadku dni świątecznych, godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Dąbrowy Białostockiej mogą ulec zmianie. Przed planowaniem wizyty zaleca się zapoznanie się z obwiązującymi w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej godzinami otwarcia.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka

Adres: Solidarności, 16-200 Dąbrowa Białostocka

Telefon: 85 712 11 00,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka:

 • Poniedziałek 7:30-15:30
 • Wtorek 7:30-15:30
 • Środa 7:30-15:30
 • Czwartek 7:30-15:30
 • Piątek 7:30-15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej

Urząd stanu cywilnego w Dąbrowie Białostockiej odpowiada za rejestrowanie zmian stanu cywilnego mieszkańców Dąbrowy Białostockiej, takie jak narodziny, zawarcie lub zakończenie małżeństwa czy śmierć. Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka działa na podstawie przepisów prawa i ma za zadanie zarejestrować te wydarzenia oraz przechowywać dokumenty z nimi związane. Urzędnicy w USC Dąbrowa Białostocka mogą również dokonać zmiany imienia i nazwiska, wydają akty urodzenia, rejestrują małżeństwa i rozwody oraz rejestrują zgony.

Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Dąbrowy Białostockiej, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Dąbrowie Białostockiej? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Dąbrowie Białostockiej dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Dąbrowie Białostockiej? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Dąbrowie Białostockiej, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Dąbrowa Białostocka

Liczba wyświetleń: 215Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS