MOPS Częstochowa

MOPS Częstochowa – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: śląskie

MOPS Częstochowa – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie

MOPS Częstochowa zasiłki, świadczenia. MOPS Częstochowa wnioski do pobrania CCS. Oddziały MOPS Częstochowa Sobieskiego, Niepodległości, Jasnogórska.

MOPS Częstochowa kontakt

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie swoją centralną siedzibę posiada zlokalizowaną na placu Organizacji Wojskowej 2. Jest to stacjonarny punkt obsługi klientów, natomiast nie jest jedynym funkcjonującym na terenie miasta. MOPS Częstochowa jest instytucją posiadającą kilka wydziałów.

Chcąc skontaktować się z obsługą klienta, najszybszym sposobem będzie skorzystanie z numeru kontaktowego. Oczywiście MOPS Częstochowa kontakt prowadzi również mailowo. W zależności od kategorii sprawy, petent powinien wybrać odpowiednią dla siebie formę kontaktu. Wiadomości przesyłane pocztą elektroniczną na adres MOPS Częstochowa, mogą być przetwarzane przez pracowników instytucji nawet kilka dni. Jednak odpowiedź może być dużo bardziej obszerna. Jeżeli chodzi o kontakt telefoniczny MOPS Częstochowa, umożliwia go w godzinach obsługi klientów. Odpowiedź można uzyskać natychmiastowo.

Adres: ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, 42-217 Częstochowa
Telefon: 34 372 42 00, 34 372 42 50
E-mail: [email protected]

Korespondencja mailowa z instytucją publiczną podlega pewnym normom prawnym. Wymagane jest, aby nadawca, uzupełnił odpowiednio temat maila, ale również podał w nim imię, nazwisko oraz aktualny adres zamieszkania.

Wiele informacji na temat działania jednostki można  MOPS Częstochowa BIP redaguje na bieżąco. Jest to jednak strona która wkrótce może stać się nieaktualna, z tego względu, zachęca się do bezpośredniego kontaktu z MOPS w Częstochowie w celu weryfikacji danych.

Godziny otwarcia MOPS Częstochowa

Dyżury w MOPS Częstochowa prowadzone są we wszystkie dni robocze. Należy pamiętać ze godziny otwarcia MOPS Częstochowa nie są tożsame każdego dnia. Na najdłuższy czas obsługi klienta petenci mogą liczyć we wtorki gdy MOPS Częstochowa godziny otwarcia wydłużył do 16:00. Piątek natomiast jest dniem w którym godziny otwarcia MOPSu w Częstochowie zostały skrócone do 15:00. W pozostałe dni robocze harmonogram pracy pozostaje niezmienny.

Poniedziałek: 7:30-15:30
Wtorek: 7:30-16:00
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-15:00

Podane godziny otwarcia funkcjonują dla każdego z oddziałów MOPS Częstochowa.

MOPS Częstochowa Sobieskiego

Przy ulicy Sobieskiego 15 mieści się CCS, czyli Częstochowskie Centrum Świadczeń. W tym miejscu wszystkie osoby starające się o uzyskanie dodatkowego zasiłku mogą złożyć odpowiednie wnioski, ale również uzyskać informacje dot. dostępnych form wsparcia. Jednostka jaką jest MOPS Częstochowa Sobieskiego 15 przyjmuje takie dokumenty jak wniosek o dodatek węglowy czy osłonowy. Niewiele osób wie, że MOPS Częstochowa wnioski do pobrania udostępnia online. Petent może również skorzystać z wypełnionych uprzednio dokumentów. Te również dostępne są do pobrania.

Adres: Jana III Sobieskiego 15, 42-217 Częstochowa

MOPS Częstochowa Niepodległości – Rejonowy Zespół Pomocy Społecznej Nr 1

MOPS Niepodległości Częstochowa jest rejonowym zespołem Pomocy Społecznej jednostki głównej. Zgłaszać mogą się do niego osoby potrzebujące zamieszkujące określone tereny. Dokładny spis ulic dostępny jest do pobrania online. MOPS Częstochowa Niepodległości kontakt prowadzi jedynie telefonicznie. Numer obsługiwany jest przez pracowników socjalnych.

Adres: Aleja Niepodległości 20/22, 42-216 Częstochowa,
Telefon: 34 370 94 04

Pod podanym adresem znajduje się również Sekcja Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością. Budynek dostosowany jest odpowiednio dla osób posiadających problemy z poruszaniem się. MOPS Częstochowa ul Niepodległości 20/22 godziny otwarcia dostosował do potrzeb interesantów. Z tego względu we wtorki dostępność placówki została wydłużona.

MOPS Częstochowa Jasnogórska

Przy ulicy Jasnogórskiej 36 znajduje się Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. ten oddział MOPS w Częstochowie, ze względu na trwający remont przyjmuje petentów w budynku przy Legionów 50. 

Adres: ul. Jasnogórska 36, 42-200 Częstochowa

MOPS Częstochowa zasiłki

Świadczenia rodzinne i opiekuńcze Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej może przyznać po złożeniu przez interesanta odpowiedniego wniosku. Oczywiście dokument powinien zostać skierowany do Częstochowskiego Centrum Świadczeń. Osoby które pragną uzyskać informacje dotyczącą harmonogramu wypłat zasiłków przez MOPS Częstochowa, mogą skorzystać z dostępnego online kalendarza.

Liczba wyświetleń: 5108Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS