MOPS Sosnowiec

MOPS Sosnowiec - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu

Opublikowano:

Kategoria: MOPS

Województwo: śląskie

MOPS Sosnowiec - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu

MOPS Sosnowiec zasiłek pielęgnacyjny, wniosek o orzeczenie niepełnosprawności. Program dobry Start, dodatki mieszkaniowe,wnioski, kontakt z MOPS Sosnowiec.

500 plus Sosnowiec MOPS

MOPS Sosnowiec 500 plus kontakt umożliwia podając numer telefonu. MOPS Sosnowiec 500 plus jest świadczeniem pieniężnym, które uzyskuje każde dziecko do 18 roku życia, niezależnie od wysokości dochodu rodziców na jedną osobę w rodzinie. MOPS Sosnowiec harmonogram wypłat udostępnił na własnej stronie internetowej. MOPS Sosnowiec wnioski do pobrania dotyczące programu 500+ dodał do zakładki z dokumentami pdf. W MOPS Sosnowiec opinie na temat szybkość uzyskiwania świadczenia są umieszczone na portalu instytucji. 

MOPS Sosnowiec 500 telefon: 32 296 23 60

MOPS Sosnowiec kontakt

W godzinach otwarcia MOPS Sosnowiec, który swoją siedzibę ma zlokalizowaną na ul. 3 Maja w Sosnowcu, jest prowadzona telefoniczna obsługa klienta. Każdy interesant ma dostęp do numerów telefonów przydzielonych placówce. Stanowiska infolinii telefonicznej są otwarte od poniedziałku do piątku w MOPS Sosnowiec godziny urzędowania jednostki. MOPS Sosnowiec kontakt prowadzi w sprawny sposób, dzięki czemu interesanci nie muszą długo czekać na pomoc. Na ul. Dobrzańskiego 99, MOPS Sosnowiec posiada Sekcję Pomocy Środowiskowej zwanej MOPS Klimontów Sosnowiec. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej punkt terenowy Sosnowiec umieścił na ul. Hallera 5. BIP MOPS Sosnowiec zawiera dokładne dane teleadresowe jednostki. 

MOPS Sosnowiec adres: ul. 3 Maja 33, 41-200 Sosnowiec
MOPS Sosnowiec telefon:

 • Sekretariat: 32 296 22 01 
 • Główny Księgowy: 32 296 22 45

MOPS Sosnowiec godziny otwarcia:

Poniedziałek 07:30-18:00
Wtorek 07:30-15:30
Środa  07:30-15:30
Czwartek  07:30-15:30
Piątek  07:30-13:00
SobotaZamknięty 
Niedziela Zamknięty 

Skargi i wnioski, który przyjmuje dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu można składać w poniedziałki w godzinach 15:00-17:00. Jednak wcześniej należy umówić się na wizytę. Zaś MOPS Sosnowiec praca zastępcy dyrektora w zakresie przyjmowania tych dokumentów odbywa się tylko w środy w godzinach: 13:00-15:00.

MOPS Sosnowiec Dobry Start

MOPS Sosnowiec Dobry Start jest programem prowadzonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu. Jest pewnego rodzaju wsparciem finansowym dla rodziców wysyłających swoje dzieci do szkoły. Dodatek szkolny jest wypłacany w wysokości jednorazowych 300 złotych. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na zakup przyborów szkolnych i podręczników. Wnioski MOPS Sosnowiec Dobry Start można składać, korzystając z kilku portali elektronicznych lub w siedzibie MOPS Sosnowiec. Świadczenie nie jest zależne od dochodu rodziców. Dokładne informacje można uzyskać dzwoniąc na MOPS Sosnowiec Dział Świadczeń Rodzinnych telefon. 

MOPS Sosnowiec zasiłek pielęgnacyjny

Zasiłek pielęgnacyjny jest przyznawany:

 • osobie niepełnosprawnej posiadającej orzeczenie niepełnosprawności
 • osobie, która ukończyła 75 rok życia
 • osobie niepełnosprawnej w stopniu znacznym
 • osobie niepełnosprawnej w stopniu umiarkowanym, jeśli niepełnosprawność ta powstała po ukończeniu  21 roku życia

Jeśli interesant chce uzyskać zasiłek pielęgnacyjny powinien złożyć do Sosnowiec MOPS wniosek o ustalenie zasiłku pielęgnacyjnego oraz orzeczenie lekarza stwierdzające o stopniu niepełnosprawności wnioskodawcy.

MOPS Sosnowiec dodatki mieszkaniowe

Pomoc finansowa, która jest organizowana w zakresie dodatków mieszkaniowych, jest dostępna dla osób, które nie są w stanie pokryć kosztów utrzymania mieszkania. MOPS Sosnowiec dodatki mieszkaniowe przyznaje osobom będącym najemcami i podnajemcami zamieszkującymi dany lokal, osobom mieszkającym w lokalu i posiadającym tytuły prawne do mieszkania itd.  Na każdą osobę zamieszkałą podany lokal jest przypisana określona powierzchnia normatywna. Świadczenie przysługuje wtedy gdy dochód z ostatnich trzech miesięcy przed złożeniem wniosku nie przekracza wytyczonej wartości na jedną osobę z rodziny. W przypadku składania wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego należy załączyć odpowiednie dodatkowe dokumenty takie jak:

 • zaświadczenie o dochodach wszystkich członków gospodarstwa domowego
 • tytuł prawny od zajmowanego lokalu
 • ostatnią decyzję o przyznanie dodatku mieszkaniowego
 • wydatki czynszowe za ostatni miesiąc przed złożeniem wniosku
MOPS Sosnowiec wniosek o orzeczenie niepełnosprawności

W MOPS Sosnowiec można złożyć kilka rodzajów wniosków przyznania orzeczenia lekarskiego o występującej niepełnosprawności, a są nimi:

 • MOPS Sosnowiec wniosek o orzeczenie niepełnosprawności
 • wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
 • zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia

Dodatkowo można ubiegać się o wydanie karty parkingowej i legitymacji dla osób niepełnosprawnych. Tego typu orzeczenia przyznaje specjalnie wyznaczony przez MOPS Sosnowiec zespół lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje zawodowe. MOPS Sosnowiec wnioski potrzebne do uzyskania orzeczenia lekarskiego są dostępne na stronie internetowej placówki lub w jej siedzibie na ul. 3 Maja 33.

Liczba wyświetleń: 2903Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS