Urząd Pracy Olsztyn

PUP Olsztyn – Powiatowy Urząd Pracy w Olsztynie

Opublikowano:

Kategoria: Urząd Pracy

Województwo: warmińsko-mazurskie

PUP Olsztyn – Powiatowy Urząd Pracy w Olsztynie

Urząd Pracy Olsztyn godziny otwarcia, kontakt, adres, numer telefonu, e-mail. PUP Olsztyn oferty pracy, staże, kursy, szkolenia, dofinansowanie, rejestracja.

PUP Olsztyn

Instytucja, jaką jest Urząd Pracy Olsztyn, zajmuje się przede wszystkim analizą rynku pracy. PUP Olszyn pomaga osobom bezrobotnym uzyskać zatrudnienie, ale również oferuje im możliwość odbycia różnego rodzaju kursów, staży oraz szkoleń. Praca Olsztyn Urząd Pracy jest wykonywana wyłącznie przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Każda z zatrudnionych w PUP Olsztyn osób posiada wymagane wykształcenie oraz duże doświadczenie niezbędne do wykonywania pracy w tym zawodzie. Pracownicy Urzędu Pracy Olsztyn zajmują się między innymi rejestracją oraz wyrejestrowaniem, wydawaniem wniosków, a także wsparciem osób bezrobotnych, które tego potrzebują. 

Urząd Pracy Olsztyn oferty pracy

Urząd Pracy Olsztyn oferty pracy udostępnia na stronie internetowej. Są one dostępne z niemal każdej dziedziny zawodowej. Można uzyskać zatrudnienie między innymi w branży informatycznej, logistycznej, budowlanej, kosmetycznej oraz gastronomicznej. Każdy interesant poszukujący zatrudnienia, nawet w sytuacji kiedy nie jest jeszcze pewien, czym chciałby się zajmować, na pewno będzie w stanie znaleźć coś, co go zainteresuje. Oferty pracy, które są już zarezerwowane lub których ważność już wygasa, są usuwane ze strony w celu pozostawienia wyłącznie aktualności. W instytucji PUP Olsztyn oferty pracy można również wybierać podczas osobistego spotkania z doradcą zawodowym. Jest ono możliwie wyłącznie po dokonaniu wcześniejszej rejestracji w Urzędzie pracy Olsztyn jako osoba bezrobotna. 

Urząd Pracy Olsztyn szkolenia 

PUP Olsztyn posiada w swojej ofercie również kursy, staże, a także szkolenia. Są one dostępne wyłącznie dla osób, które posiadają status osoby bezrobotnej. Dzięki nim można uzyskać doświadczenie zawodowe oraz poprawić swoje umiejętności praktyczne. Pozwalają one na uzyskanie w przyszłości lepszej pozycji na rynku pracy oraz odpowiednich zarobków. Każdy pracodawca podczas rekrutacji na poszczególne stanowiska patrzy czy osoba ubiegająca się o zatrudnienie posiada na swoim koncie odbyte jakieś kursy, czy szkolenia. W instytucji Urząd Pracy Olsztyn szkolenia oraz kursy trwają w zależności od realizowanego w danym momencie programu. Mogą one trwać od 3 do 24 miesięcy. Długość trwania stażu w PUP Olsztyn wynosi od 3 do 6 miesięcy w zależności od decyzji pracodawcy.

Urząd Pracy Olsztyn rejestracja bezrobotnych

W instytucji Urząd Pracy Olsztyn rejestracja bezrobotnych jest możliwa w sposób tradycyjny, czyli podczas osobistej wizyty w PUP Olsztyn oraz zdalnie. Wykonanie rejestracji w formie elektronicznej jest bardzo łatwe i każda osoba będzie mogła samodzielnie ją wykonać. Niezbędne jest przygotowanie skanu wszystkich dokumentów w tym świadectwa czy dyplomu ukończenia szkoły oraz dołączenie go do wniosku. Cały proces rejestracji online powinien zostać zakończony złożeniem podpisu elektronicznego.

Urząd Pracy Olsztyn dotacje

PUP Olsztyn udziela również dofinansowania. Urząd Pracy Olsztyn dotacje przeznacza na założenie własnej działalności gospodarczej. Interesant, który ubiega się o dofinansowanie, nie może pobierać środków z innej pracy zarobkowej, ani wynikających z opieki nad osobą niepełnosprawną. Ważne jest, aby petent posiadał status osoby bezrobotnej, ani nie składał wniosku o uzyskanie dotacji w innym Urzędzie.

Urząd Pracy Olsztyn kontakt

Urząd Pracy Olsztyn kontakt zdalny umożliwia za pomocą numeru telefonu oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku pilnej sprawy wymagającej natychmiastowej odpowiedzi należy skorzystać z kontaktu telefonicznego, ponieważ czas oczekiwania na odpowiedź mailową może trwać znacznie dłużej. Warto wiedzieć, że kontakt zdalny z Urzędem jest możliwy wyłącznie w czasie jego otwarcia.

Urząd Pracy Olsztyn numery telefonu:

 • Sekretariat: 89 537 28 00 
 • Informacja dotycząca rejestracji i ewidencji osób bezrobotnych oraz poszukujących zatrudnienia: 89 537 28 13
 • Informacja dotycząca finansowych form wsparcia w aktywizacji pracodawcy i bezrobotnego: 89 537 28 09
 • Dotacje oraz doposażenia: 89 537 28 87
 • Prace interwencyjne: 89 537 28 24
 • Szkolenia: 89 537 28 80
 • KFS: 89 537 28 70
 • Informacja dotyczące oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi: 89 537 28 26
 • Centrum Aktywizacji Zawodowej: 89 533 01 56
 • Fax: 89 537 28 01

PUP Olsztyn adres e-mail: [email protected]

Urząd Pracy Olsztyn adres: Al. Piłsudskiego 64B, 10-450 Olsztyn

Urząd Pracy Olsztyn godziny otwarcia

W instytucji Urząd Pracy Olsztyn godziny otwarcia różnią się od godzin przyjmowania interesantów. W weekendy PUP Olsztyn jest nieczynny.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 7:30-15:30
Wtorek: 7:30-15:30
Środa: 7:30-15:30
Czwartek: 7:30-15:30
Piątek: 7:30-15:30

Godziny obsługi interesantów:
Poniedziałek: 8:00-15:00
Wtorek: 8:00-15:00
Środa: 8:00-15:00
Czwartek: 8:00-15:00
Piątek: 8:00-15:00

W przypadku osobistej wizyty w Urzędzie Pracy Olsztyn warto wcześniej dokonać rezerwacji terminu wizyty w celu uniknięcia niechcianej kolejki.

Liczba wyświetleń: 1257Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS