Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska – USC Rudy Śląskiej

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska godziny otwarcia, numer telefonu, adres, e-mail. Ruda Śląska Urząd Stanu Cywilnego akt zgonu, ślub, opłaty, karta zgonu, terminy.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska

Adres: Piotra Niedurnego 46, 41-709 Ruda Śląska

Telefon: 32 244 90 00,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek 08:00-16:00
  • wtorek 08:00-16:00
  • środa 08:00-16:00
  • czwartek 10:00-18:00
  • piątek 08:00-14:00

Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska

Urząd Stanu Cywilnego to instytucja państwowa, która jest odpowiedzialna za rejestrowanie stanu cywilnego obywateli danego miasta. W USC w Rudzie Śląskiej dokonuje się rejestracji urodzeń, ślubów i zgonów, a także wydaje odpowiadające im akty stanu cywilnego.

Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska kontakt

Jeśli konieczne jest skontaktowanie się z urzędem rejestrującym stan cywilny w Rudzie Śląskiej, istnieją różne możliwości kontaktu. Osobiste odwiedziny Urzędu Stanu Cywilnego w Rudzie Śląskiej wymagają zwykle wcześniejszej rejestracji, szczególnie w przypadku rejestracji małżeństwa. Alternatywną opcją jest kontakt telefoniczny z USC Ruda Śląska, gdzie pracownicy odpowiedzą na pytania i udzielą pomocy. Innym sposobem jest wysłanie e-maila z opisem naszych pytań lub problemów. Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska kontakt z petentami obsługuje wykorzystując wymienione kanały. Trzeba pamiętać aby próby uzyskania wsparcia od pracowników realizować w godzinach otwarcia placówki.

Urząd Stanu Cywilnego w Rudzie Śląskiej godziny otwarcia

Urzędem, który odpowiada za rejestrowanie stanu cywilnego w Rudzie Śląskiej, zarządza się zgodnie z przepisami prawa i ma określone godziny otwarcia w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Rudzie Śląskiej można sprawdzić powyżej. Warto pamiętać aby przed wizytą osobistą zweryfikować godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Rudzie Śląskiej.

Ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego Ruda Śląska

Ślub cywilny w Urzędzie Stanu Cywilnego Ruda Śląska to jedna z najpopularniejszych form zawierania związku małżeńskiego. Podczas ceremonii, para składa przysięgę przed kierownikiem USC Rudy Śląskiej, który dokonuje rejestracji małżeństwa i wydaje akt ślubu.

Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska ślub może przeprowadza zarówno w sali do tego przeznaczonej w siedzibie placówki jak i w plenerze. Trzeba pamiętać, że za ślub w plenerze Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska pobiera dodatkową opłatę od narzeczonych.

Aby zawrzeć ślub cywilny konieczna jest wizyta w placówce celem której jest weryfikacja danych narzeczonych oraz rezerwacja terminu. Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska terminy ślubów udostępnia narzeczonym, warto wziąć pod uwagę czas oczekiwania i umówić wizytę w instytucji odpowiednio wcześnie.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Ruda Śląska

Liczba wyświetleń: 72Wyszukaj dodatkowe informacje: