Urząd Stanu Cywilnego Tychy – USC Tychów

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Tychy – USC Tychów

Kontakt do Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach. Godziny otwarcia USC Tychy dostępne na stronie. Jak uzyskać akt stanu cywilnego w Urzędzie Stanu Cywilnego Tychów.

Kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego Tychy

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego Tychy, można wykorzystać różne formy kontaktu. Przyjście osobiście do placówki wymaga zwykle wcześniejszej rejestracji, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa. Można także skorzystać z połączenia telefonicznego lub wysłać e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku istotne jest podanie swoich danych kontaktowych, aby pracownicy USC mogli skontaktować się z petentem w razie potrzeby. Prowadzony przez Urząd Stanu Cywilnego Tychy kontakt zdalny odbywa się wyłącznie w godzinach otwarcia placówki. 

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Tychy

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Tychy są ustalane przez kierownika placówki i mają na celu ułatwienie załatwienia potrzebnych spraw dla jak największej liczby interesantów. Harmonogram pracy USC w Tychach można sprawdzić na stronie powyżej. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z instytucją jaką jest Urząd Stanu Cywilnego godziny otwarcia może potwierdzić pracownik centrali telefonicznej.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Tychy

Adres: Niepodległości 49, 43-100 Tychy

Telefon: 32 776 33 13,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Tychy:

  • poniedziałek 07:30-15:30
  • wtorek 07:30-15:30
  • środa 07:30-15:30
  • czwartek 07:30-17:30
  • piątek 07:30-13:30

Urząd Stanu Cywilnego Tychy

Urząd Stanu Cywilnego w Tychach jest to jednostka zajmująca się rejestracją urodzeń, małżeństw i zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego oraz wydawaniem ich odpisów. To właśnie do Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach zgłaszają się petenci którzy chcą zawrzeć związek małżeński. USC Tychy jest również placówką do której wybierają się rodzice nowo narodzonego dziecka w celu nadania mu imienia, numeru PESEL, a także adresu zameldowania.

Urząd Stanu Cywilnego Tychy ślub – jak załatwić sprawy związane ze ślubem?

Ślub cywilny w Tychach to uroczystość, która wiąże się z pewnymi kosztami. Jednym z głównych jest opłata administracyjna, która może być przekazana w kasie Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach lub przelewem na numer konta placówki. W Urzędzie Stanu Cywilnego Tychy koszt ten nie jest wysoki jeżeli uroczystość odbywa się w sali ślubów. Trzeba wiedzieć, że Urząd Stanu Cywilnego Tychy ślub cywilny może przeprowadzić również w plenerze na życzenie petentów. Oczywiście taką chęć trzeba zgłosić odpowiednio wcześniej. Ślub w plenerze w Tychach to również dodatkowy koszt dla nowożeńców.

Ważnym krokiem przed zawarciem małżeństwa jest zarezerwowanie wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego Tychy oraz zebranie wymaganych dokumentów. Do najważniejszych dokumentów należy dowód osobisty i dowód opłaty. Aby zarezerwować termin ślubu cywilnego w Tychach, należy osobiście udać się do placówki jaką jest Urząd Stanu Cywilnego Tychy i wypełnić odpowiednie dokumenty. Przy rezerwacji trzeba podać datę oraz godzinę, która będzie odpowiednia dla obydwu narzeczonych. W przypadku, gdy terminy są już zarezerwowane, może być konieczne wydłużenie oczekiwania na konkretny termin.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Tychy

Liczba wyświetleń: 2996Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS