MOPS Jelenia Góra

MOPS Jelenia Góra - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze

Kategoria: MOPS

Województwo: dolnośląskie

MOPS Jelenia Góra - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze

MOPS Jelenia Góra wypłaty na konto, zasiłek pielęgnacyjny. Kontakt z siedzibą MOPS Jelenia Góra. Becikowe, BIP, kontakt. Zmiana miejsca rozpatrywania 500+.

MOPS Jelenia Góra kontakt

MOPS Jelenia Góra BIP- Biuletyn Informacji Publicznej zawiera wszystkie dane kontaktowe Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Placówka pomocy społecznej: MOPS Jelenia Góra kontakt ze stanowiskami pracy jednostki umożliwia na kilka sposobów. Jednym z nich są właśnie podane numery telefonów. Każde stanowisko telefonicznej obsługi klienta jest otwarte w godzinach funkcjonowania MOPS Jelenia Góra. Osoby chcące odwiedzić osobiście Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze powinni wiedzieć, że jego siedziba znajduje się na ul. Jana Pawła II nr 7. W MOPS Jelenia Góra praca kadr jest prowadzona od poniedziałku do piątku. Kasa MOPS Jelenia Góra jest otwarta w tych samych godzinach co Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

MOPS Jelenia Góra adres: al. Jana Pawła II nr 7, 58-506 Jelenia Góra

MOPS Jelenia Góra telefon: 

 • Centrala:
  • 75 75 23 951
  • 75 64 67 002
  • 75 75 24 657
  • 75 64 78 578
 • Dzienny Dom Pomocy Społecznej: 75 752 55 71
 • Dzienny Dom Senior+: 75 629 90 99

Fax: 75 76 76 577 
NIP: 611-14-56-516 
REGON: 003271314

MOPS Jelenia Góra godziny otwarcia:

Poniedziałek 07:30-15:30
Wtorek07:30-15:30 
Środa 07:30-15:30
Czwartek 07:30-15:30
Piątek 07:30-15:30
Sobota Zamknięte
Niedziela  Zamknięte

Zasiłek pielęgnacyjny MOPS Jelenia Góra

Zasiłek pielęgnacyjny jest wypłacany co miesiąc, jako wsparcie finansowe pomagające w spłacie wszelkich wydatków związanych z opieką nad osobą niezdolną do egzystencji/ niepełnosprawną. Zasiłek pielęgnacyjny MOPS Jelenia Góra przyznaje po rozpatrzeniu wniosku o ustaleniu prawa do zasiłku pielęgnacyjnego wraz z dokumentacją związaną z orzeczeniem niepełnosprawności oraz jej stopnia, a także skróconego aktu urodzenia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Jelenia Góra nie pobiera żadnych opłat za złożenie wniosku. Przed podjęciem decyzji o wnioskowaniu o zasiłek pielęgnacyjny, należy się upewnić czy spełnione zostały wszystkie wymagania. O to świadczenie mogą ubiegać się: seniorzy, którzy ukończyli 75 roku życia, niepełnosprawne dzieci, osoby niepełnosprawne powyżej 16 roku życia, gdy niepełnosprawność powstała do 21 roku życia. MOPS Jelenia Góra terminy wypłat na konto są ustalone i udostępnione do wglądu świadczeniobiorców.

MOPS Jelenia Góra becikowe

Becikowe jest jednorazowym świadczeniem przyznawanym z tytułu urodzenia dziecka. Becikowe jest realizowane jako pomoc finansowa dla rodziców lub prawnych opiekunów dziecka. Aby ubiegać się o przyznanie becikowego, należy spełniać określone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze wymagania:

 • wnioskodawca musi być rodzicem lub opiekunem prawnym/ faktycznym
 • wnioskodawcy nie mogą przekraczać wyznaczonego dochodu liczonego na jedną osobę w rodzinie
 • wnioskodawca musi być polskim obywatelem
 • matka dziecka musi być pod stałą opieką medyczną co najmniej od 10 tygodnia ciąży do momentu porodu

Jeśli wnioskodawca pobiera podobne świadczenie poza granicami Polski, traci prawo do ubiegania się o becikowe. Do dochodu, który jest brany pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku o przyznanie świadczenia, wlicza się: dochód z umowy o pracę/ zlecenie, zarobek z wynajmu, z działalności gospodarczej/ rolniczej oraz stypendia. Jednorazowa wypłata ma wartość tysiąca złotych. MOPS Jelenia Góra becikowe przyznaje po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku i załączonych dokumentów. Dokumentację można składać do Jelenia Góra MOPS po ówczesnym zgłoszeniu dziecka do urzędu w Jeleniej Górze, do 12 miesięcy od dnia jego urodzenia. Wnioskiem jest formularz SR-3: Wniosek o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka. Dodatkowymi pismami wymaganymi przy staraniu się o to świadczenie jest zaświadczenie o dochodach oraz zaświadczenie od położnej lub lekarza o okresie opieki medycznej nad matką dziecka. Każdy wniosek powinien być rozpatrzony w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia. Rodzaj wypłaty jest zależny od wnioskodawcy. Może być wykonana przez tradycyjną pocztę lub przelewem na konto bankowe petenta. Aktualnie wszystkie wnioski należy składać do Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. MOPS Jelenia Góra terminy wypłat becikowego ma odgórnie określone.

MOPS Jelenia Góra 500

Wszelkie sprawy związane z programem 500+ są załatwiane aktualnie w Placówce, jaką jest ZUS Inspektorat w Jeleniej Górze. W MOPS Jelenia Góra terminy wypłat 500 nie są już udostępniane ze względu na zmianę jednostki, która zajmuje się przyznawaniem tych świadczeń. 

Liczba wyświetleń: 1578Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS