NFZ Bydgoszcz

NFZ Bydgoszcz – Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ

Bydgoszcz NFZ adres placówki, godziny otwarcia. NFZ Bydgoszcz kontakt, numery telefonów. NFZ Bydgoszcz kolejki, skierowania do sanatorium.

NFZ Bydgoszcz kontakt

Jednym z funkcjonujących na terenie kraju oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia jest Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Bydgoszczy. Placówka mieści się przy ulicy Łomżyńskiej 33. Instytucja oferuje niewielki parking przed budynkiem. Ta informacja może okazać się szczególnie przydatna dla osób podróżujących samochodem. Mimo iż Oddział NFZ Bydgoszcz nie jest położony w centrum miasta dojazd możliwy jest również dzięki komunikacji miejskiej. 

Warto dodać, iż placówka przy ul. Łomżyńskiej 33 jest nowo wybudowanym oddziałem. Przed rokiem 2017 NFZ Bydgoszcz funkcjonował w dwóch placówkach przy ulicy Warszawskiej 10, gdzie realizowane były formalności między innymi z leczenia uzdrowiskowego, przy alei Mickiewicza 1.5 oraz ul. Słowackiego 3. Obecnie NFZ Bydgoszcz działa w jednym miejscu – ul. Łomżyńska 33.

Adres: ul. Łomżyńska 33, 85-863 Bydgoszcz  
E-mail: [email protected]

Aby skontaktować się z pracownikami placówki, petent może skorzystać z numeru telefonu i połączyć się telefonicznie lub z adresu poczty elektronicznej i wysłać zapytanie mailowe. NFZ Bydgoszcz kontakt prowadzi wyłącznie w godzinach otwarcia. Należy mieć na uwadze, że pytania bardziej skomplikowane, korzystniej jest skierować mailowo. Dzięki czemu pracownicy placówki będą mogli dokładnie i szczegółowo odpowiedzieć.

Pod NFZ w Bydgoszczy podległe są delegatury:

  • NFZ Toruń
  • NFZ Włocławek

Godziny otwarcia NFZ w Bydgoszczy

poniedziałek8:00-18:00
wtorek8:00-15:00
środa8:00-16:00
czwartek8:00-15:00
piątek8:00-16:00
sobotanieczynne
niedzielanieczynne

NFZ Bydgoszcz telefon

W Kujawsko-Pomorskim oddziale NFZ w Bydgoszczy funkcjonuje kilka numerów kontaktowych. Wybierając którykolwiek, należy pamiętać, iż niektóre z nich kierują bezpośrednio do stanowiska obsługującego dany zestaw formalności. Wybór odpowiedniego numeru telefonu leży po stronie petenta. Aktualnie NFZ Bydgoszcz telefony udostępnia jako numer ogólny do sekretariatu jednostki, ale również te skoncentrowane na konkretnych sprawach takich jak karta EKUZ. Ogólny telefon NFZ Bydgoszcz to 52 325 27 02. Działa on w godzinach obsługi klientów. 

Sekretariat: 52 325 27 02  
Zaopatrzenie w wyroby medyczne: 52 325 27 41  
Sanatoria: 52 325 29 25  
EKUZ: 52 325 29 00

NFZ Bydgoszcz kolejki

Nie każdy lekarz specjalista jest w stanie obsłużyć wszystkich zainteresowanych, ze względu na bardzo dużą ilość chętnych. Aby ułatwić pacjentom poszukiwania najszybszego wolnego terminu u wybranego lekarza, stworzono Informator o Terminach Leczenia. Udostępnione narzędzie pozwala na sprawdzenie stanu kolejki NFZ Bydgoszcz. Dostęp do platformy jest bezpłatny oraz nie wymaga dodatkowego logowania. Publikowane przez NFZ Bydgoszcz kolejki, a także najbliższe terminy leczenia są przydatne dla pacjentów. Narzędzie pozwala w jednym miejscu uzyskać informacje na temat dostępnego terminu do wybranego lekarza.

NFZ Bydgoszcz SZOI

SZOI – System Zarządzania Obiegiem Informacji. Dostęp do niego mogą uzyskać świadczeniodawcy działający na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Należy wiedzieć, że NFZ SZOI Bydgoszcz został stworzony, aby umożliwić szybką komunikację między głównym oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w województwie a podmiotami świadczącymi usługi finansowane z funduszu.

NFZ Bydgoszcz SZOI logowanie realizuje podobnie jak inne jednostki poprzez podanie pinu i hasła do konta. Rejestracja nowych podmiotów jest możliwa poprzez wykonanie kilku kroków online, a następnie przesłaniu dokumentów do odpowiedniego oddziału NFZ.

Skierowania do sanatorium NFZ Bydgoszcz

Leczeniem uzdrowiskowym zainteresowanych jest wiele osób. W większości są to renciści i emeryci który ze względu na swój wiek muszą dodatkowo dbać o swoje zdrowie. Nie malejąca kolejka do sanatorium NFZ Bydgoszcz była czynnikiem dla którego uruchomiono program pozwalający sprawdzić jej stan. Osoby zainteresowane frazą skierowania do sanatorium lista oczekujących NFZ Bydgoszcz, mogą skorzystać z narzędzia online.

Dzięki narzędziu jakie zostało udostępnione przez NFZ Bydgoszcz kolejka do sanatorium może być monitorowana przez pacjentów. Konieczne jest uzupełnienie jedynie dwóch pól – numer skierowania oraz data urodzenia osoby skierowanej na leczenie. Następnie można wybrać przycisk wyszukaj.

NFZ Bydgoszcz EKUZ

Każda osoba posiadająca ubezpieczenie zdrowotne w Polsce może uzyskać kartę EKUZ. Dzięki karcie można uzyskać finansowanie leczenia w innych krajach europejskich bezpłatnie. Oczywiście wydawana przez NFZ Bydgoszcz EKUZ nie może być stosowana w przypadku gdy celem wyjazdu jest skorzystanie z leczenia. Karta ma stanowić zabezpieczenie w przypadku potrzeby nagłego kontaktu z lekarzem za granicą.

Chcąc uzyskać EKUZ NFZ Bydgoszcz, okaże się pomocną placówką. Wyrobienie dokumentu nie zajmuje zbyt wiele czasu. Po złożeniu wniosku wraz z okazaniem potrzebnych dokumentów pracownik oddziału wydaje imienną kartę EKUZ.

Telefon: 52 325 29 00

Liczba wyświetleń: 2107Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS