Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska – USC Białej Podlaskiej

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: lubelskie

Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska – USC Białej Podlaskiej

Godziny otwarcia Urzędu Stan Cywilnego w Białej Podlaskiej. Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska kontakt, telefon. Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej.

Kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego Biała Podlaska

Aby skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego Biała Podlaska, można wykorzystać różne formy kontaktu. Przyjście osobiście do placówki wymaga zwykle wcześniejszej rejestracji, zwłaszcza jeśli chodzi o rejestrację małżeństwa. Można także skorzystać z połączenia telefonicznego lub wysłać e-maila lub list tradycyjny. W każdym przypadku istotne jest podanie swoich danych kontaktowych, aby pracownicy USC mogli skontaktować się z petentem w razie potrzeby. Prowadzony przez Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska kontakt zdalny odbywa się wyłącznie w godzinach otwarcia placówki. 

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Biała Podlaska

Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego Biała Podlaska są ustalane przez kierownika placówki i mają na celu ułatwienie załatwienia potrzebnych spraw dla jak największej liczby interesantów. Harmonogram pracy USC w Białej Podlaskiej można sprawdzić na stronie powyżej. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z instytucją jaką jest Urząd Stanu Cywilnego godziny otwarcia może potwierdzić pracownik centrali telefonicznej.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska

Adres: ul. Janowska 27-29, 21-500 Biała Podlaska

Telefon: 83 341 64 10,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska:

 • poniedziałek 7:30–17:00
 • wtorek 7:30–15:30
 • środa 7:30–15:30
 • czwartek 7:30–15:30
 • piątek 7:30–15:30

Urząd Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej

Urząd Stanu Cywilnego jest to jednostka organizacyjna, która wchodzi w skład Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta. Głównymi zadaniami Urzędu Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej jest rejestracja urodzeń, małżeństw oraz zgonów poprzez sporządzanie aktów stanu cywilnego. Udając się do USC Biała Podlaska, można także uzyskać skrócony lub zupełny odpis z aktów stanu cywilnego przechowywanych w archiwum placówki.

Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska akt zgonu

Aby zgłosić zgon w Urzędzie Stanu Cywilnego Białej Podlaskiej, należy w placówce przedstawić wszystkie wymagane dokumenty, takie jak:

 • karta zgonu – wydawana przez lekarza lub też placówkę służby zdrowia,
 • zezwolenie na pochowanie zwłok – gdy podejrzewa się, że przyczyną śmierci mogło być przestępstwo,
 • dowód osobisty/paszport zmarłego,
 • dokument potwierdzający tożsamość osoby, która zgłasza zgon.

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej zgon może zgłosić najbliższa pozostała rodzina osoby zmarłej. Akt zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego Biała Podlaska jest sporządzany na podstawie protokołu zgłoszenia zgonu oraz karty zgonu. Następnie po rejestracji zdarzenia, osoba zgłaszająca dostaje odpis skrócony aktu zgonu. Ile czeka się na wydanie aktu zgonu w Białej Podlaskiej? W zależności od kolejek i ilości petentów w placówce czas oczekiwania może być różny. Pracownicy USC w Białej Podlaskiej dokładają wszelkich starań by wydać akt zgonu podczas jednej wizyty w placówce.

Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska ślub

Osoby, które zdecydowały się na zawarcie małżeństwa, mogą się udać do Urzędu Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej. Jest to wymagane zarówno przy ślubie cywilnym, jak i wyznaniowym. Dużo osób zastanawia się, co trzeba załatwić w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej przed ślubem? Otóż przed samą wizytą w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej należy przygotować dokumenty tożsamości obu osób oraz dowód opłaty skarbowej. W niektórych przypadkach należy także przygotować zezwolenie sądu na zawarcie małżeństwa.

Podczas wizyty w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej ustala się między innymi termin ślubu oraz składa się zapewnienie o tym, że nie wie się o istnieniu okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa. W przypadku ślubu cywilnego można także złożyć wniosek o ślub poza urzędem. Nurtujące jest także pytanie, ile kosztuje ślub cywilny w Białej Podlaskiej? Samo udzielenie ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej jest bezpłatne. Jednak należy zapłacić opłatę skarbową za sporządzenie aktu małżeństwa w wysokości 84 zł. Gdy ślub ma się odbyć poza Urzędem Stanu Cywilnego w Białej Podlaskiej, to trzeba uregulować także opłatę dodatkową w wysokości 1000 zł. Na ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego Biała Podlaska czeka się do miesiąca. Jednak w niektórych przypadkach można ten czas skrócić.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Biała Podlaska

Liczba wyświetleń: 2699Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS