Urząd Stanu Cywilnego Żywiec – USC Żywca

Kategoria: Urząd Stanu Cywilnego

Województwo: śląskie

Urząd Stanu Cywilnego Żywiec – USC Żywca

Urząd Stanu Cywilnego Żywiec godziny otwarcia, adres. Kontakt USC Żywiec telefon, numer. Żywiec Urząd Stanu Cywilnego akt zgonu, ślub cywilny.

Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu kontakt

Petenci którzy chcą skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego w Żywcu, mogą skorzystać z kilku kanałów kontaktowych. Poza osobistą wizytą w USC Żywiec można również skontaktować się z placówką telefonicznie. Urząd Stanu Cywilnego Żywiec telefon obsługuje w czasie godzin otwarcia placówki. Istnieje również możliwość przesłania wiadomości e-mail do Urzędu Stanu Cywilnego w Żywcu.

Istnieje również możliwość przesłania zapytania drogą listowną. W takim przypadku pamiętać o zamieszczeniu w liście swoich danych kontaktowych aby pracownicy USC w Żywcu mogli przekazać wiadomość zwrotną.

Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu godziny otwarcia

Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu działa zgodnie z przepisami prawa i jest otwarty od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy. Godziny otwarcia Urzędu Stanu Cywilnego w Żywcu są dostępne do wglądu online. Warto mieć na uwadze konieczność dokonania rezerwacji wizyty w USC w Żywcu. W tej sprawie najlepiej skontaktować się bezpośrednio z placówką.

Kontakt Urząd Stanu Cywilnego Żywiec

Adres: Zamkowa 2, 34-300 Żywiec

Telefon: 33 861 31 55,

Email: [email protected]

Godziny otwarcia Urząd Stanu Cywilnego Żywiec:

  • Poniedziałek 7:30-16:00
  • Wtorek 7:30-16:00
  • Środa 7:30-16:00
  • Czwartek 7:30-16:00
  • Piątek 7:30-16:00

Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu

Urząd stanu cywilnego w Żywcu jest instytucją odpowiedzialną za gromadzenie i przechowywanie dokumentacji związanej z najważniejszymi wydarzeniami w życiu, takimi jak narodziny, małżeństwa, rozwody i zgony, zgodnie z przepisami prawa. W ramach swoich obowiązków Urząd Stanu Cywilnego Żywiec rejestruje narodziny, przypisuje imiona oraz wydaje akty urodzenia. Ponadto USC Żywiec zajmuje się rejestracją małżeństw, udzielaniem ślubów cywilnych, rejestrowaniem rozwodów i zgonów, a także aktualizacją i przechowywaniem dokumentów związanych ze zmianą stanu cywilnego obywateli w szczególności mieszkańców Żywca.

Urząd Stanu Cywilnego w Żywcu akt zgonu

Aby uzyskać dokument potwierdzający zgon, należy złożyć wniosek w Urzędzie Stanu Cywilnego Żywiec, dostarczając dokument tożsamości i informacje o zmarłej osobie – imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz datę i miejsce zgonu. Wydany przez Urząd Stanu Cywilnego Żywiec aktu zgonu jest bezpłatny jeżeli mowa tutaj o pierwszym przekazaniu dokumentu. Chcąc uzyskać kolejny odpis aktu zgonu Urząd Stanu Cywilnego Żywiec pobierze od petenta opłatę administracyjną. Czas oczekiwania na wydanie aktu zgonu w Żywcu zależy od obciążenia urzędu i trybu składania wniosku.

Mapa Urząd Stanu Cywilnego Żywiec

Liczba wyświetleń: 361Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS