ARP i ARP TFI utworzyły Polski Zielony Fundusz wspierający zieloną transformację

Opublikowano:
Ostatnia aktualizacja:

ARP i ARP TFI utworzyły Polski Zielony Fundusz wspierający zieloną transformację

ARP i ARP TFI utworzyły Polski Zielony Fundusz wspierający zieloną transformację. Misją PZF jest wsparcie zmiany polskiej gospodarki w kierunku zielonej transformacji i dekarbonizacji energetycznej. Fundusz jest ważnym krokiem w strategii „Czysty Przemysł” ARP na lata 2023-2025, z perspektywą do 2030 roku. Dowiedz się więcej na Inwestycje.pl TELEWIZJA BIZNESOWA.

Polski Zielony Fundusz – Nowa Inicjatywa ARP i ARP TFI na Rzecz Zielonej Transformacji

Zmiany klimatyczne i potrzeba ochrony środowiska przyczyniają się do dynamicznego wzrostu znaczenia zielonej transformacji. Podążając za globalnymi trendami, Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) wraz z ARP TFI postanowiły włączyć się w te zmiania. Razem utworzyły Polski Zielony Fundusz (PZF), który będzie wspierał transformację polskiej gospodarki na bardziej ekologiczne tory.

Strategia "Czysty Przemysł" i Misja PZF

Fundusz wpisuje się w strategię "Czysty Przemysł" ARP, przeznaczoną na lata 2023-2025, z perspektywą rozwoju do 2030 roku. Głównym celem PZF jest wspieranie procesów dekarbonizacji energetycznej oraz umożliwienie przejścia na zrównoważone i odnawialne źródła energii. Jest to odpowiedź na potrzeby ochrony środowiska oraz wymogi gospodarki niskoemisyjnej.

Rola ARP w Procesie Transformacji Energetycznej

Prezes ARP, Michał Dąbrowski, podkreśla, że Agencja Rozwoju Przemysłu od trzydziestu lat aktywnie współpracuje z polskimi przedsiębiorstwami, a zaufanie, jakim cieszy się ARP, jest solidną podstawą dla inwestycji w efektywne projekty. Zapewnia to nie tylko wsparcie dla polskich firm, ale także atrakcyjne warunki dla inwestorów.

  • Inwestycje w zieloną energię
  • Aktywna rola w łańcuchu dostaw dla polskiego przemysłu
  • Możliwość osiągania rynkowego zwrotu z inwestycji

Zaangażowanie ARP TFI i Planowane Inwestycje

Misją ARP TFI jest pozyskanie inwestorów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Prezes ARP TFI, Michał Gładyś, zapewnia, że fundusz skupia się na wyselekcjonowanych projektach z realnym potencjałem wysokich zwrotów przy zachowaniu rynkowego poziomu ryzyka. Obecnie, potencjalne projekty wartosciowane są na blisko 6 mld zł. Jest to zapowiedź poważnych działań na rzecz transformacji energetycznej.

Wsparcie Polskiego Zielonego Funduszu

Oprócz inicjatywy ARP, Polski Zielony Fundusz może liczyć również na wsparcie innych polskich instytucji rozwoju, takich jak PFR, BGK, czy NFOŚiGW. To otwiera PZF jeszcze szersze możliwości inwestycyjne, pozyskiwania zaufania sponsorów oraz dostępu do atrakcyjnych projektów.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wiceprezesa ARP, Radosława Niedzielskiego, projekt Polskiego Zielonego Funduszu jest kluczowy dla rozwoju zielonej transformacji w Polsce. Inwestycje realizowane przez fundusz obejmą m.in. obszar OZE, przemysłu oraz infrastruktury komunalnej. Planowany jest również silny nacisk na czynniki ESG w projektach inwestycyjnych.

Znaczenie Inicjatywy dla Polskiej Gospodarki

Polski Zielony Fundusz ma szansę stać się wiodącą inicjatywą stymulującą rynkowe przedsięwzięcia odpowiadające na współczesne wyzwania związane z dekarbonizacją i przejściem na zieloną energię. Jest to znaczący krok dla przedsiębiorstw, inwestorów oraz dla długofalowego rozwoju kraju w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Ze względu na swoje zaangażowanie, Agencja Rozwoju Przemysłu wraz z ARP TFI potwierdzają swoją rolę jako liderzy w kierowaniu polskiego przemysłu na ścieżkę bardziej ekologiczną i innowacyjną.

Liczba wyświetleń: 70



Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS