Wyszukaj wybrany urząd (UP, US, MOPS, ZUS)
Wpisz urząd, który chcesz odnaleźć
Urząd Celno-Skarbowy infolinia, bezpłatne konsultacje telefoniczne. Czym jest Urząd Celno-Skarbowy? Lista Urzędów Celno-Skarbowych w Polsce, dane kontaktowe.
Urząd Celno-Skarbowy jest jednostką podległą KAS (Krajowej Administracji Skarbowej), która zajmuje się obsługą Naczelnego Urzędu Celno-Skarbowego. W wyniku wycofania Urzędów Kontroli Skarbowej i Urzędów Celnych została utworzona instytucja Urzędu Celno-Skarbowego 1 marca 2017 roku.
Szczegółowe zadania konkretnych Urzędów Celno-Skarbowych określane są przez naczelnika danej instytucji. Natomiast ogólne zadania Urzędu Celno-Skarbowego to między innymi walka z oszustwami ze strony podatników oraz pobieranie należności celnych. Urząd Celno-Skarbowy zajmuje się także:
Za infolinię Urzędu Celno-Skarbowego odpowiedzialna jest Krajowa Informacja Skarbowa. Usługa jaką jest Urząd Celno-Skarbowy infolinia jest ceniona przez petentów. Wskazuje na to między innymi miesięczna liczba połączeń która średnio wynosi 200 tysięcy. Konsultantów na infolinii Urzędu Celno-Skarbowego jest około 300. Każdy z nich musi odpowiedzieć na ponad 30 pytań każdego dnia. W instytucji jaką jest Urząd Celno-Skarbowy infolinia działa również w formie mailowej oracz czatu online. Konsultanci infolinii KIS są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-18:00.
Numery infolinii Urzędu Celno-Skarbowego:
To kiedy Urząd Celno-Skarbowy może oddalić wniosek dowodowy jest jasno określone przez ustawę. Istnieje wiele powodów dla których Urząd Celno-Skarbowy miałby oddalić wniosek dowodowy, może być to:
Urząd Celno-Skarbowy może żądać obrotów na rachunkach bankowych w każdej chwili i podatnicy powinni mieć tego świadomość. Zasady dotyczące udostępniania informacji o kontach osób mających działalność gospodarczą znajdują się w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku. Istnieje jednak pewien haczyk, otóż organ podatkowy musi spełnić kilka warunków, chcąc uzyskać dostęp do informacji o koncie osoby posiadającej działalność gospodarczą. Poniżej udostępniono informacje, jakie warunki musi spełnić Urząd Skarbowy, żeby zajrzeć na rachunek bankowy podatnika.
Pierwszym, a zarazem podstawowym warunkiem, jaki musi spełnić Urząd Celno-Skarbowy w sytuacji kiedy zamierza uzyskać informacje o rachunkach bankowych podatnika jest wszczęcie postępowania podatkowego w sprawie osoby prowadzącej działalność gospodarczą. Urząd Celno-Skarbowy może nakazywać udostępnienia informacji o osobie prowadzącej działalność gospodarczą tylko w tym momencie. Obojętnie, czy postępowanie zostało wszczęte na wezwanie, czy też z urzędu. Zgodnie z ustawą o ordynacji podatkowej, osoba odpowiedzialna za działalność gospodarczą zobowiązana jest na żądanie w formie pisma przez osobę naczelnej urzędu skarbowego o udzielenie właściwych informacji, jeżeli w czasie postępowania istnieje konieczność uzupełnienia analizowanych dowodów lub ich porównania z informacjami pochodzącymi z banku.
Chcąc uzyskać dokładne informacje na temat toczącej się sprawy, należy udać się na oficjalną stronę GOV, do zakładki KAS (Krajowa Administracja Sądownicza). Kolejnym korkiem jest wybór odpowiedniego urzędu, do którego petent przynależy. Następnie należy przejść do załatwianie spraw. Ostatnim krokiem jaki należy wykonać jest wybór opcji Stan Spraw. GOV informuje, iż sprawy odnośnie urzędów Celno-Skarbowych są załatwiane na bieżąco, zgodnie z procedurami oraz w terminach określonych przepisami prawa. Inną przydatną usługą jest zakładka Sprawdź status NIP. Dzięki niej istnieje możliwość sprawdzenia kwestii dotyczących statusu NIP, m.in czy numer identyfikacji podatkowej (NIP) jest poprawny, unieważniony, uchylony, czy też nie istnieje.
Liczba wyświetleń: 2236
Wyszukaj dodatkowe informacje: