NFZ Opole

NFZ Opole - Narodowy Fundusz Zdrowia Opolski Oddział Wojewódzki

Kategoria: NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia

Województwo: opolskie

NFZ Opole - Narodowy Fundusz Zdrowia Opolski Oddział Wojewódzki

NFZ Opole kontakt, praca. Zamknięta siedziba NFZ Opole ul. Głogowska. Kolejka do sanatorium. EKUZ w NFZ Opole. Rehabilitacja na NFZ, dofinansowanie.

NFZ Opole

W jednostce, jaką jest NFZ Opole obsługuje klientów w ramach przydzielonych mu zadań, jakimi są:

 • potwierdzanie zleceń na zapotrzebowanie na wytwory medyczne
 • weryfikacja ubezpieczeń zdrowotnych
 • pozyskiwanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego 
 • uzyskiwanie certyfikatu tymczasowego zastępującego EKUZ (NFZ Opole EKUZ)
 • podpisywanie umów o ubezpieczeniach zdrowotnych
 • potwierdzanie Profilu Zaufanego

Osoby ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą korzystać ze wszystkich świadczeń opieki zdrowia: badań, porad lekarskich, zabiegów, leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego, różnego rodzaju rehabilitacji i profilaktyki zdrowotnej. NFZ Opole druki wniosków posiada w siedzibie NFZ lub na stronie internetowej jednostki: NFZ Opole portal świadczeniodawcy.

NFZ Opole kontakt 

Siedziba NFZ Opole ul Głogowska jest aktualnie zamknięta. Interesanci obsługiwani są teraz tylko na ul. Ozimskiej 72 A, gdzie znajduje się Oddział NFZ Opole. Sekretariat placówki prowadzi telefoniczną obsługę klienta, gdzie interesant może uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania. Większość spraw można załatwić drogą elektroniczną. W przypadku kiedy takie rozwiązanie nie jest możliwe, należy udać się bezpośrednio do Opole NFZ. Podczas występowania problemów z łączem telefonicznym NFZ Opole kontakt umożliwił również przez adres e-mail. Każda korespondencja mailowa powinna zawierać odpowiednio skonfigurowaną treść. Wiadomość musi zawierać dane osobowe adresata, temat korespondencji oraz treść problemu, z jakim pisze petent.

NFZ Opole adres: ul. Ozimska 72A, 45-310 Opole
E-mail: [email protected]
Inspektor Ochrony Danych Narodowego Funduszu Zdrowia e-mail: [email protected]
NFZ Opole telefon: 

 • Sekretariat: 77 40 20 102
  NFZ Opole godziny pracy:
Poniedziałek  08:00-16:00
 Wtorek 08:00-16:00 
Środa  08:00-16:00 
Czwartek  08:00-16:00 
Piątek  08:00-16:00 
Sobota Zamknięte 
Niedziela Zamknięte 

Godziny otwarcia NFZ Opole są regularnie rozłożone godzinowo w trakcie tygodnia.

NFZ Opole praca

Wymagania potrzebne do pracy w NFZ Opole są ściśle określone. Osoby chcące ubiegać się o stanowisko pracy w Narodowym Funduszu Zdrowia w Opolu powinny posiadać wykształcenie wyższe (preferowane wykształcenie administracyjne, prawnicze, ekonomiczne, medyczne lub pokrewne). W niektórych przypadkach wymagane jest kilkuletnie doświadczenie zawodowe. W NFZ Opole praca jest udostępniania interesantom w aktualnościach urzędu: www nfz opole.

NFZ Opole sanatoria

NFZ Opole portal posiada swoją własną listę sanatoriów, do których lekarze podają pacjentom skierowania na pobyt. Skierowanie jest wystawiane przez specjalistę, lekarza podstawowej opieki zdrowotnej po wcześniejszym sprawdzeniu stanu zdrowia pacjenta. Wypełniony dokument należy przekazać do oddziału NFZ w przeciągu 30 dni od jego wystawienia. Po rejestracji skierowania w placówce następuje kontrola mająca na celu sprawdzenie zasadności dokumentu. Kontrola skutkuje pozytywnym lub negatywnym rozpatrzeniem wniosku o skierowanie do sanatorium. W NFZ Opole kolejka do sanatorium jest niestety długa, dlatego NFZ Opole czas oczekiwania na sanatorium jest również długotrwały. Długość etapu oczekiwania, jakim jest kolejka do sanatorium NFZ Opole można sprawdzić na stronie portal NFZ Opole: www nfz opole pl sanatoria. 

Opole rehabilitacja NFZ

Skierowanie na rehabilitację NFZ może wystawić każdy lekarz z ubezpieczenia zdrowotnego pacjenta. Występuje kilka rodzajów rehabilitacji leczniczej i są nimi:

 • rehabilitacja w warunkach domowych
 • rehabilitacja w warunkach ambulatoryjnych
 • rehabilitacja w warunkach stacjonarnych
 • rehabilitacja w ośrodku lub na oddziale dziennym

Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu finansuje po 5 zabiegów w 10-dniowym wymiarze rehabilitacji. Oprócz tego każdy pacjent posiada możliwość korzystania z zabiegów w warunkach domowych przez 80 dni w skali roku kalendarzowego. 

Opole NFZ EKUZ

EKUZ jest Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. W NFZ Opole EKUZ wniosek o jego wydanie można złożyć w formie elektronicznej: NFZ Opole EKUZ online jak i papierowej. Kartę zdrowia uzyskuje się zazwyczaj od ręki. W szczególnych przypadka rozpatrywanie wniosku trwa do 5 dni.

Liczba wyświetleń: 1963Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
 • UBEZPIECZENIA
 • Portal o ZUS