Trzecia Droga Wystartuje Razem: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024
Opublikowano:
Trzecia Droga ogłasza wspólny start Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Cele Trzeciej Drogi w Wyborach do PE.
Wspólny Start Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosili oficjalnie wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Planują wystawienie 130 kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. Trzecia Droga zamierza walczyć o jak najlepszy wynik, dążąc do zmiany funkcji Unii Europejskiej oraz promując swoją wizję silnej i mądrej Polski w UE. Planują także skupić się na zagadnieniach bezpieczeństwa oraz przemysłu zbrojeniowego.
Trzecia Droga zapewnia wsparcie dla osób potrzebujących pomocy w rejestracji do lekarza przez internet poprzez dedykowaną infolinię. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia podkreślił znaczenie pragmatycznego podejścia do spraw europejskich oraz konieczność budowania silnej Polski w UE. Marszałek Sejmu spodziewa się niższej frekwencji podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Mimo to, Trzecia Droga dąży do wprowadzenia do PE 8-10 europarlamentarzystów, prezentując swoje priorytety i plany na przyszłość UE.
Terminy wyborów do PE
Wybory do Parlamentu Europejskiego planowane są w różnych państwach UE w dniach 6-9 czerwca. Polacy głosować będą 9 czerwca, wybierając 53 posłów do PE. Trzecia Droga zapowiada intensywną kampanię wyborczą, promując swoje wartości i cele dla przyszłości Polski w Unii Europejskiej.
Trzecia Droga, złożona z Polski 2050 i PSL, prezentuje się jako alternatywa dla tradycyjnych partii politycznych, oferując nową jakość w polskiej polityce europejskiej. Ich wspólny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024 oznacza połączenie sił w dążeniu do skutecznych działań na rzecz Polski w UE. Przykładają wagę do pragmatycznego podejścia oraz konstruktywnych działań na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju kraju. Przedstawiają swoje cele jako odpowiedź na aktualne wyzwania Unii Europejskiej, wskazując na potrzebę zmiany i budowania silnej obecności Polski w Europie.
Liczba wyświetleń: 406