PSSE Sanepid Chrzanów

Sanepid Chrzanów – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Chrzanów

Opublikowano:

Kategoria: Sanepid

Województwo: małopolskie

Sanepid Chrzanów – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Chrzanów

Sanepid Chrzanów godziny otwarcia, adres, numer telefonu. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna Chrzanów badania, książeczka, szczepienia, praca

Sanepid Chrzanów kontakt

Aby uzyskać z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną Chrzanów kontakt można skorzystać z jednego ze zdalnych sposobów lub odbyć osobistą wizytę w instytucji. Są nimi wysłanie wiadomości mailowej za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz skorzystanie z niżej podanego numeru telefonu. Warto wiedzieć, że Sanepid Chrzanów kontakt umożliwia interesantom wyłącznie w godzinach otwarcia. Dostępny jest również w Sanepid Chrzanów telefon alarmowy. Można z niego korzystać tylko w sytuacjach, gdzie istnieje zagrożenie zdrowia oraz życia. 

Sanepid Chrzanów telefon: 32 623 24 07, 32 623 48 17, 887 435 492
E-mail: [email protected]

Sanepid Chrzanów adres: ul. Mjr Grzybowskiego 7, 32-500 Chrzanów

Sanepid Chrzanów godziny otwarcia

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chrzanowie przyjmuje petentów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. Należy pamiętać, że Sanepid Chrzanów godziny otwarcia ma adekwatne do godzin obsługi zainteresowanych osób. Chrzanów Sanepid w weekendy jest nieczynny. Osoby, które planują osobistą wizytę w PSSE Chrzanów mogą ją wcześniej zarezerwować w celu uniknięcia kolejki. 

Sanepid Chrzanów godziny pracy:

  • Poniedziałek: 7:00-15:00
  • Wtorek: 7:00-15:00
  • Środa: 7:00-15:00
  • Czwartek: 7:00-15:00
  • Piątek: 7:00-15:00
  • Sobota: Nieczynne
  • Niedziela: Nieczynne

Sanepid Chrzanów badania

Przeprowadzane przez Sanepid Chrzanów badania mają na celu wykluczenie zakażenia u pacjenta pałeczkami z rodzaju Salmonella i Shigella, a także innych chorób pasożytniczych. Badania sanitarno-epidemiologiczne koniecznie muszą wykonać osoby, które chcą podjąć zatrudnienie w branży gastronomicznej oraz takiej gdzie istnieje kontakt z dziećmi. Wykonuje się je także po to, aby uzyskać wpisu do dokumentu, którym jest istniejąca w Sanepid Chrzanów książeczka sanepidowska. Czas oczekiwania na nią wynosi zwykle około dwóch tygodni. Warto również wiedzieć, że o terminie ważności książeczki decyduje lekarz. 

Sanepid Chrzanów szczepienia 

Oferowane przez instytucję Sanepid Chrzanów szczepienia są dostępne dla każdej osoby. W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Chrzanów petenci mogą skorzystać ze szczepień ochronnych, zalecanych, a także obowiązkowych. Warto wiedzieć, że sekcja szczepień mieści się w dziale epidemiologii. Znajdująca się w Sanepid Chrzanów epidemiologia zajmuje się przede wszystkim monitorowaniem sytuacji epidemiologicznej chorób zakaźnych, dokonywaniem ocen i analiz sytuacji epidemiologicznej, sprawowaniem nadzoru sanitarno-higienicznego nad placówkami lecznictwa, a także współpracą ze szpitalnymi zespołami do spraw zakażeń szpitalnych.

Sanepid Chrzanów odbiór wyników 

Petenci, którzy chcą w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chrzanowie odebrać swoje wyniki mogą to wykonać zdalnie oraz podczas osobistej wizyty w placówce. Warto wiedzieć, że aby odebrać swoje wyniki drogą elektroniczną, trzeba wejść na główną stronę internetową Sanepid Chrzanów oraz wpisać wcześniej uzyskany kod kreskowy, a także numer PESEL. Możliwy do zrealizowania w Sanepid Chrzanów odbiór wyników w formie online jest najczęściej wybieranym sposobem. 

Sanepid Chrzanów Higiena Żywności

Mieszcząca się w Sanepid Chrzanów Sekcja Higieny Żywności realizuje zadania związane z:

  • kontrolą przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne
  • wydawaniem decyzji w sprawie zatwierdzenia, warunkowego zatwierdzenia, zawieszenia, a także cofnięcia zatwierdzenia zakładów żywnościowo-żywieniowych 
  • prowadzeniem postępowania w celu poprawy stwierdzonego niewłaściwego stanu sanitarnego
  • opracowywaniem decyzji administracyjnych w przypadku naruszenia wymagań w zakresie bezpieczeństwa żywności
  • prowadzeniem postępowania w ramach systemów szybkiego ostrzegania o niebezpiecznych produktach żywnościowych oraz nieżywnościowych
  • podejmowaniem działań w wyniku otrzymanych informacji dotyczących niewłaściwego stanu sanitarnego
  • pobieraniem próbek żywności i materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością do badań laboratoryjnych
  • prowadzeniem działań doraźnych na podstawie wytycznych państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego
  • oceną jakości żywienia w zakładach żywienia zbiorowego zamkniętego

Liczba wyświetleń: 1559



Wyszukaj dodatkowe informacje:

Inne serwisy
  • UBEZPIECZENIA
  • Portal o ZUS