NFZ Zielona Góra - Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Zielonej Górze
Opublikowano:
Kategoria: NFZ Narodowy Fundusz Zdrowia
Województwo: lubuskie
NFZ Zielona Góra skierowania do sanatorium. Kontakt, adres, godziny otwarcia placówki, lista oczekujących do sanatorium. Karta EKUZ w NFZ Zielona Góra.
NFZ Zielona Góra
NFZ oddział Zielona Góra zarządza środkami pozyskanymi z Funduszu Zdrowia. Finansuje świadczenia opieki zdrowotnej dla pacjentów potrzebujących pomocy. Promuje dbałość o zdrowe żywienie i zdrowie fizyczne człowieka. Pobiera składki na ubezpieczenie zdrowotne. W NFZ Zielona Góra praca jest dla osób o odpowiednim wykwalifikowaniu zawodowym. Portal Zielona Góra NFZ posiada wszystkie informacje dotyczące pełnionych przez placówkę usług. BIP NFZ Zielona Góra jest Biuletynem Informacji Publicznej, gdzie podane są dane teleadresowe placówki NFZ w Zielonej Górze. Warto wiedzieć, że Narodowy Fundusz Zdrowia w Zielonej Górze posiada Delegaturę w Gorzowie Wielkopolskim.
NFZ Zielona Góra sanatoria
Sanatoria prowadzą leczenie uzdrowiskowe dla wszystkich osób chcących powrócić do pełnej sprawności zdrowotnej. W takich miejscach prowadzone są zabiegi związane z wodami mineralnymi, bodźcami klimatoterapeutycznymi, hydroterapią, fizykoterapią oraz kinezyterapią. Skierowania na NFZ Zielona Góra sanatoria wystawia lekarz specjalista ubezpieczenia zdrowotnego, który bierze pod uwagę wszystkie wskazania jak i przeciwskazania nie korzystne dla pacjenta oraz stan jego zdrowia. Wystawione skierowanie: NFZ skierowania do sanatorium Zielona Góra należy wysłać do siedziby wojewódzkiego NFZ w okresie 30 dni od wystawienia dokumentu. W przypadku ustalenia terminu leczenia w sanatorium NFZ odsyła potwierdzenie skierowania nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem leczenia. Kolejka do sanatorium NFZ Zielona Góra jest obowiązkowym elementem oczekiwania na leczenie uzdrowiskowe w sanatorium. NFZ Zielona Góra Sanatoria kontakt realizuje przez połączenia telefoniczne, a NFZ Sanatoria lista oczekujących Zielona Góra jest udostępniona w witrynie internetowej instytucji.
NFZ Zielona Góra kontakt
Kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w Zielonej Górze jest bardzo prosty. Jednostka zdrowotna podaje do użytku każdego klienta numery telefonu, na które można zadzwonić i skontaktować się z pracownikami placówki. Każdy pracownik obsługujący stanowisko informacyjne, ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na zadawane przez interesantów pytania w godzinach pracy placówki. NFZ Zielona Góra kontakt internetowy podał do korespondencji mailowej. Adres e-mail służy do wysyłania wiadomości zawierających pytania skierowane do Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze.
NFZ Zielona Góra adres: ul. Podgórna 9b, 65-057 Zielona Góra,
Fax: 68 328 76 57
E-mail: [email protected]
NFZ Zielona Góra telefon: 68 328 77 00
Infolinia NFZ: 800 190 590
NFZ Zielona Góra godziny otwarcia:
Poniedziałek | 08:00-16:00 |
Wtorek | 08:00-16:00 |
Środa | 08:00-16:00 |
Czwartek | 08:00-16:00 |
Piątek | 08:00-16:00 |
Sobota | Zamknięte |
Niedziela | Zamknięte |
Godziny otwarcia NFZ Zielona Góra są dopasowane do ilości interesantów oczekujących pomocy.
Rehabilitacja NFZ Zielona Góra
Osoby wymagające rehabilitacji mogą skorzystać z usług Narodowego Funduszu Zdrowia zajmującego się również tego typu leczeniem. Wyróżnia się kilka rodzajów rehabilitacji leczniczej, do której należą rehabilitacje: ambulatoryjne, w warunkach domowych, w ośrodku / oddziale dziennym i w warunkach stacjonarnych. Rehabilitacja NFZ Zielona Góra jest możliwa po wcześniejszym uzyskaniu na nią skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Lekarz ten powinien być specjalistą rehabilitacji ogólnej, medycznej, narządu ruchu, chirurgii ortopedycznej lub urazowo-ortopedycznej, ortopedii i traumatologii. Czas trwania rehabilitacji jest zależny od rodzaju wykonywanej rehabilitacji.
NFZ Zielona Góra karta EKUZ
Karta EKUZ NFZ Zielona Góra jest Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego, która upoważnia do bezpłatnego korzystania z opieki zdrowotnej w krajach Unii Europejskiej. NFZ EKUZ Zielona Góra umożliwia korzystanie z niezbędnych świadczeń zdrowotnych. Taką kartę mogą wyrobić:
- emeryci
- renciści
- zatrudnieni
- osoby prowadzące działalność gospodarczą pozarolniczą i rolniczą
- dzieci do 18 roku życia
- osoby pobierające zasiłek oraz świadczenia przedemerytalne
Karta nie daje możliwości korzystania z planowanych zabiegów, transportu medycznego do kraju, pomocy medycznej, dodatkowych zabiegów, które nie są konieczne.
Liczba wyświetleń: 1540